Tērvetes posma uzvarētāji Aigars Līdumnieks un Kaspars Grablovskis (“Komanda”) izšķirošo asari izvilkuši pēdējās piecās minūtēs.
Tērvetes posma uzvarētāji Aigars Līdumnieks un Kaspars Grablovskis (“Komanda”) izšķirošo asari izvilkuši pēdējās piecās minūtēs.
Foto: Aldis Sāvičs

“Kas māk, tas noķer!” Spiningošanas sacensībās – intriga līdz pēdējam 1

Aldis Sāvičs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies 5
Lasīt citas ziņas

“Kas māk, tas noķer!” šoreiz šis Kaņiera ezera laivu bāzē kādreiz strādājušā Jāņa Ezerlīča teiciens noder pilnībā, jo otrajā “Mammasdabas” atvērto spiningošanas sacensību posmā, kurš norisinājās Lielaucē un kurā piedalījās sešas komandas, tas pierādījās pilnībā. Rezultātu tabulas augšgalā esošās komandas veiksmīgi ķēra gan asarus, gan līdakas, bet lejasgala censoņi vispār palika bez loma.

Trešajā posmā Tērvetes ūdenskrātuve savukārt priecēja dalībniekus ar bagātīgiem lomiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ūdensaugi vēl nav sakuplojuši

Lielauces posmā arī pats nolēmu nesēdēt malā, bet doties ezerā un pārbaudīt zaļsvārču apetīti, laiks bija jauks, neliels vējiņš ņirbināja ezera virsmu, laiku pa laikam no mākonīšiem izpeldēja saule, lai palūkotos, kas notiek tur lejā, ezerā. Pirmā līdaciņa manu “Rapalas” vobleru iekāroja samērā ātri, saudzīgi atbrīvoju to no āķa un atlaidu atpakaļ ezerā, lai paaugas. Ielūkojos lomu tabulā un secināju, ka pie līdakas tikušas vēl tikai divas komandas.

Turpināju mētāt, bet iestājās pauze. Uzmanīgi aplūkoju ezera dibenu un secināju, ka sakarā ar auksto laiku un zemo temperatūru ūdensaugu veģetācija norit ļoti lēni un lielu daļu no grunts sedz gaišas smiltis bez ūdensaugiem. Sāku braukāt un meklēt zāļainos pleķus. Vienā no tiem manu mānekli atkal pagrāba zaļsvārce, kura, protams, atkal tika atbrīvota.

Atstāj vien zobu nospiedumus

Tikām lomu lapa ziņoja, ka divas komandas uzsākušas nopietnu cīņu par pirmo vietu, abām pa trīs ieskaites līdakām un pa asarim, pie līdakas tikušas vēl divas komandas. No starta pagājušas vien pāris stundas, bet rezultāti nemaz tik slikti nav.

Turpināju apstrādāt zāļainos pleķus, bet cope nesekoja. Mainīju mānekļus, to spēli, bet nekā. Pa to laiku abas līderu komandas jau bija tikušas pie četrām līdakām. Sapratu, ka vīri atraduši pareizo pieeju un zivīgos mānekļus, bet es izmisīgi centos, izmēģināju visu Lielauces ezerā ejošāko mānekļu saimi, lai vēl kaut reizi sajustu sitienu kātā, bet nekā.

Kad līdz sacensību beigām bija atlikusi vairs tikai nepilna stunda un bija laiks doties malā, lai sagaidītu sportistus, uzliku “Strike Pro” džerku, kura dominējošie bija zaļganoranžie toņi, piemetu to tuvu zāļu malai, un pēc pāris spoles apgriezieniem tas aiz kaut kā aizķērās, pavilku stiprāk, kaut kas liels un spēcīgs deva pretī un bija prom, atstājot uz jaunā mānekļa pamatīgas zobu pēdas. Pats vainīgs, nepiecirtu, kā nākas.

Visu izšķir pusstunda

Devos krastā un atkal aplūkoju lomu lapu, komandai “Den Basta Fiskaren” (Artūrs Dzeguze un Rihards Lapčenko) piecas līdakas un četri asari, “Pēdējam metienam” (Andrejs Bakradze un Dmitrijs Rozanovs) līdaku tikpat, bet par diviem asariem mazāk, sacensību veterāniem Aigaram Līdumniekam un Kasparam Grablovskim (“Komanda”) pagaidām trešā vieta, viena līdaka un četri asari, no kuriem lielākais trīsdesmit septiņus centimetrus garš.

Interesanta situācija bija izveidojusies starp abām vadībā esošajām komandām, abu noķertās lielākās līdakas bija sešdesmit vienu centimetru garas. Prātā jau pārliku, ka SIA “Salmo” balvu par lielāko zivi nāksies izlozēt, bet pēdējā pusstundā visu pa plauktiņiem salika Kaspars, iedabūdams mērsilē sešdesmit divus centimetrus garu zaļsvārci, “Komandai” trešā vieta posmā. Nesnauda arī abas līderkomandas, “Pēdējais metiens” tika pie sestās līdakas un otrās vietas, uz ko “Den Basta Fiskaren” atbildēja ar divām līdakām un guva pelnītu uzvaru posmā, Artūrs pēc tam stāstīja, ka varēja būt vēl labāk, bet pie laivas nodilis stabils metriņš.

Maziņa, bet dāsna

“Mammasdabas” trešais posms spiningošanā, kurš norisinājās 18. jūnijā Tērvetes ūdenskrātuvē, pierādīja, ka šī mazā Zemgales pērlīte ir ne tikai pievilcīgi grezna un skaista, bet arī dāsna. Var jau būt, ka ūdeņi bija iesiluši, arī laika apstākļi bija copei labvēlīgi, bet tieši šeit sacensību dalībnieki guva vislabākos lomus gan zivju izmēru, gan arī skaita ziņā.

Sacensības, kurās piedalījās piecas komandas, lomu lapā kopvērtējumā jau ar pirmajām minūtēm sāka krāt mēra līdakas un asarus. Rezultāti nemitīgi mainījās. Kā jau to varēja gaidīt, vissaspringtākās cīņas sākumā norisinājās starp līderkomandām “Pēdējais metiens” (Nils Idžons un Andrejs Bakradze) un “Den Basta Fiskaren” (Artūrs Dzeguze un Rihards Lapčenko). Jau šķita, ka tās noteiks visu sacensību toni un cīnīsies par pirmajām vietām, bet, kad līdz sacensību beigām bija atlikusi apmēram trešdaļa laika un zivju ņēmieni kļuva vājāki un apetīte mazāka, paātrinājumu ieslēdza “Komanda” (Aigars Līdumnieks un Kaspars Grablovskis).

Liktenīga pēdējā piecminūte

Stundu pirms sacensību beigām šie vīri jau bija aizkapājušies līdz otrajai vietai, bet zivju aktivitātes beidzās un jau šķita, ka sacensību iznākums ir zināms, bet piecas minūtes pirms finiša pa ceļam uz bāzi Kaspars Grablovskis izvelk trīsdesmit astoņus centimetrus garu asari, ar to pietiek, lai nostātos tabulas augšgalā.

SAISTĪTIE RAKSTI

Lielākās septiņdesmit septiņus centimetrus garas līdakas pieveicēja gods atkal Andrejam Bakradzem, viņam balva no “Lucky John” produktu līnijas un kopā ar komandas biedru Nilu Idžonu (“Pēdējais metiens”) otrā vieta, bet apbalvoto trijnieku noslēdz Artūrs Dzeguze un Rihards Lapčenko (“Den Basta Fiskaren”).

Trīs posmu kopvērtējumā pirmajā vietā ar pieciem punktiem “Pēdējais metiens”, viņiem seko “Den Basta Fiskaren” (8), “Komanda” (9), “LB” (11) un kopvērtējuma tabulu ar divpadsmit punktiem noslēdz “LMC”. Pārrunājam sacensību norisi, precizējam dažas nepilnības, sakām paldies mūsu sponsoriem un atbalstītājiem SIA “Salmo” ar “Lucky John” produktu līniju un Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijai un dodamies garās vasaras brīvdienās, nākamais posms 27. augustā Gulbju ezerā. Gaidām visus interesentus, kuri vēlas izmēģināt spēkus šajā posmā!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Bez kampaņas cūku mēri nevar tik viegli izskaust: mednieki vieni netiek ar to galā 10
“Ja, piemēram, nomedī grūsnu vilku māti – lielas nepatikšanas, bet, ja vilks saplēš grūsnu aitu māti, tas nav nekas…”: lauksaimnieki bažīgi par vilku uzbrukumiem 47
Minhauzens kopā ar medniekiem un vikingiem dzīros Jūrkalnē
“Kas māk, tas noķer!” Spiningošanas sacensībās – intriga līdz pēdējam 1
Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies 5
Menģelsone uzsver: nedrīkst pieļaut “Nord Pool” biržas spekulācijas 83
Ja informācija apstiprināsies, tas būs ievērojams ukraiņu spēku taktiskais panākums. Slaidiņš ieskicē situāciju Ukrainā 1
Lasīt citas ziņas
Šosezon nopietnas izmaiņas stirnu medību ierobežojumos
Zemkopības ministrija cer saglabāt zvejnieku arodu
Copes stāsti: Maģisko “ir!” nokliedz Rimants, Zintis aptur kuteri, gaisā uzšaujas sudrabains baltums
Latvijas mednieki apvienojas, lai atbalstītu Latviju un Ukrainu
Kad zivs tikusi izvilkta krastā, pāri Ventai nograndušas milzu ovācijas: Jāņa loms – 12 kilogramīga līdaka!
tikt pie garda laša vai taimiņa? Copmaņu vērtīgākie noslēpumi
Menģelsone uzsver: nedrīkst pieļaut “Nord Pool” biržas spekulācijas 83
VZD ziņo par darījumiem ar privātmājām Rīgā un Pierīgā 2022. gada 1.pusgadā: cenas augušas vidēji par 20%, reģistrēts par 37% mazāk darījumu nekā pērn
VIDEO. Neiztīrītas gultnes dēļ jau divus gadus burāšanai slēgta Jūrmalas osta, bet ostas pārvaldnieks tik aizbildinās 3
VIDEO. Slaidiņš: Lai Ukraina gūtu uzvaras, nevajag celt “gaisa pilis” ilgtermiņā 5
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Zelenskis ar Gutērrešu apspriedis arī Krievijas piekopto kodolšantāžu Zaporižjes AES. Putins piekritis ielaist ekspertus 35
“Attīstībai/Par!” rosinājusi koalīcijā nemarinēt LNG termināļa būvniecības projektu, lai Latvija neatpaliktu no kaimiņvalstīm 34
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
23:35
1942. gada 19. augustā. Djepes katastrofa
23:30
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 19. augustā
23:25