Foto: EPA/Scanpix/LETA

Vērtē iespēju katram ieceļotājam Latvijā likt veikt Covid-19 testu vismaz dažu dienu laikā 30

Valdībai tomēr ir jāizskata iespēja katram ieceļotājam Latvijā uzlikt par pienākumu veikt Covid-19 testu vismaz dažu dienu laikā pēc ierašanās valstī, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), piebilstot, ka eksperti patlaban strādā, lai piedāvātu atbilstošu risinājumu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 37
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Masveida represijas Krievijā. Paraugprāvas atgādina Staļina laikus
Lasīt citas ziņas

Pēc premjera domām, nebija pareizi, ka valdības sēdē, kuru viņš pats nevadīja, tika diskutēts tikai par ieceļotāju testēšanu lidostā tieši pirms vai pēc ceļojuma, taču netika apskatīts trešais variants – uzlikt par pienākumu ieceļotājam veikt Covid-19 testu noteiktā laikā pēc ierašanās Latvijā.

“Tas arī būtu izdarāms un saslēdzams kopā ar tā saukto “covid pass”. Tas ir simtprocentīgi kontrolējams pasākums. Es domāju, ka tas mums visiem interesētu – gan pašam ceļotājam, gan, protams, arī pārējai sabiedrībai – viņa ģimenes locekļiem, tuviniekiem un darba kolēģiem,” pauda Kariņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc viņa teiktā, eksperti patlaban strādā, lai nāktu klajā ar piedāvājumu risinājumam, kā šāda prasība būtu ieviešama.

Valdības vadītājs piebilda, ka patlaban Covid-19 testu lidostā pēc ieceļošanas Latvijā brīvprātīgi veic ļoti maz cilvēku, kas rada augstu epidemioloģiskās drošības risku.

Politiķis arī kārtējo reizi aicināja ikvienu iedzīvotāju vakcinēties pret Covid-19, kā arī mudināja nebaidīties doties pēc balstvakcīnas, ja ir pagājis noteiktais termiņš pēc vakcinācijas pamata kursa saņemšanas.

Tāpat Kariņš aicināja iedzīvotājus, sajūtot pat vismazākos Covid-19 raksturīgos simptomus, veikt Covid-19 antigēna paštestu jeb tā dēvēto siekalu testu. “Ja kāds cilvēks jūtas nedaudz saslimis, šis ātrais tests būs pirmais indikators, vai simptomi ir no kovida vai no kā cita,” sacīja premjers.

Lūgts precizēt, vai tas nozīmē, ka cilvēkam šāds siekalu testa komplekts par dažiem eiro būtu jāiegādājas aptiekā pašam, Kariņš skaidroja, ka patlaban tiek strādāts pie kārtības, kā pie iedzīvotājiem nogādāt valsts iepirktos antigēna testus, kuru piegāde esot gaidāma tuvāko dienu laikā. Kā galvenos iespējamos paštestu izplatīšanas kanālus politiķis minēja aptiekas un darba devējus.

Kā ziņots, patlaban Covid-19 testu pēc ieceļošanas Latvijā var veikt brīvprātīgi, bet pienākums ievērot pašizolāciju līdz negatīva testa rezultāta saņemšanai ir tikai atsevišķām personām, kas starptautiskajā lidostā “Rīga” ierodas no valsts ar īpaši augstu Covid-19 izplatības risku un tiem, kuriem Valsts policijas, Valsts robežsardzes vai lidostas “Rīga” darbinieks ir norādījis uz pienākumu veikt Covid-19 testu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.