Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Pixabay.com

VID atgādina, ka pasta sūtījumi tiek kontrolēti: paciņās no Šveices atrasta Latvijā aizliegta prece 0

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde sākusi divus kriminālprocesus par narkotisko vielu kontrabandu pasta sūtījumos no Šveices, informēja VID pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
Kremlis skaidro, kāpēc Putins nevar iet bojā aviokatastrofā kā citi pasaules līderi 143
Kokteilis
Radošs, īgns, ambiciozs vai egoistisks: ko par tavu raksturu atklāj dzimšanas mēnesis?
Lasīt citas ziņas
VID Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot padziļinātu pasta sūtījumu muitas kontroli, konstatējušas apmēram viena kilograma marihuānas nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas robežai, izmantojot pasta pakalpojumus.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē martā sākti divi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 190.1 panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm par narkotisko vielu kontrabandu lielā apmērā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Speciālo izmeklēšanas pasākumu rezultātā aizturēta persona, un, veicot kratīšanu tās dzīvesvietā, atrastas un izņemtas narkotiskās vielas – 4,5 kilogrami marihuānas, kā arī datu nesēji un mobilie telefoni, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Kopējā izņemtās marihuānas tirgus cena ir aptuveni 55 000 eiro.

Patlaban persona ir atzīta par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 190.1 panta otrajā daļā un Krimināllikuma 253.1 panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm.

Personai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Persona jau iepriekš ir bijusi sodīta par līdzīga noziedzīga nodarījuma izdarīšanu.

VID atkārtoti informēja, ka pasta sūtījumi tiek kontrolēti un uz tiem attiecas visi normatīvos noteiktie ierobežojumi un aizliegumi preču un priekšmetu pārvietošanai pāri valsts robežai.

Narkotisko vielu kontrabanda ir smags vai sevišķi smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība, ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem, tādēļ katram iedzīvotājam, jo īpaši jauniešiem, ir jāapzinās, iespējams, nepārdomātās rīcības sekas, pasūtot un saņemot šādus pasta sūtījumus, vieglprātīgi paļaujoties uz iespēju palikt nenotvertam un nesodītam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.