Kultūra
Literatūra

VIDEO: Aicina rakstīt dzeju “emodži valodā”0

Ekrānuzņēmums no Youtube.com

Dzeja, kas rakstīta ar emociju ikonām. Šādus darbus gaida Raiņa un Aspazijas muzejā, lai jau septembrī iesūtītos darbus varētu parādīt apmeklētājiem izstādē ar nosaukumu “Emodži dzeja”, ziņo raidījums “900 sekundes”.

Ideja izmantot emociju ikonas dzejas rakstīšanā radās māksliniecei Vitai Ekstai. Viņa piebilst, ka vēlas pārbaudīt cik daudz var paveikt ar mūsdienās tik populārajām emociju ikonām jeb “emodži”.

Māksliniece Vita Eksta rāda pirmos eksperimentus. Šajā gadījumā bija mēģinājums iztulkot nerātnās dainas emociju ikonu jeb piktogrammu valodā. Vita saprata, ka emociju ikonu klāsts ir pārāk nabadzīgs, lai precīzi tulkotu nerātnās dainas.

Neskatoties uz trūkumiem, emociju sejiņas un citus “emodži” cilvēki izmanto ļoti bieži. Piemēram, Vitai pazīstama četrus gadus veca meitene viņai raksta vēstules, izmantojot tikai emociju ikonas. Lasot šīs vēstules un novērojot, ka to dara arī citi cilvēki, māksliniecei radās interese par šo jauno valodu.

Visbeidzot radās ideja par izstādi, kas pašlaik ir vēl tapšanas procesā. Vairāki cilvēki jau ir iesūtījuši savus darbus, bet izstādes veidotāji joprojām aicina cilvēkus piedalīties un iesūtīt savu dzeju, kas rakstīta izmantojot “emodži” ikonas.

“Ir jau iesūtīti vairāki darbi, atsaukusies arī kāda sieviete no Itālijas. “Tas ir viņas dzejolis itāļu valodā, tālāk tulkots angļu valodā un pēc tam “emodži” ikonās. Šis ir tāds mazliet provokatīvs temats, kas liek aizdomāties par valodas lomu ikdienā,” saka Vita Eksta.

LA.lv