VIDEO. Baltkrievijas opozīcijas līdere: “Mēs par zemu novērtējam Lukašenko režīma nežēlību” 58

Divus gadus pēc 2020. gada augustā notikušajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām, kas tika plaši uzskatītas par viltotām, trimdā dzīvojošā opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska atzīst, ka valdnieka Aleksandra Lukašenko pretinieki “nenovērtē režīma nežēlību” un “viņa gatavību jebkādiem līdzekļiem pieķerties varai.”

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 2
Krimināls
Jūrmalā pazudusi māte ar mazuli. Policija lūdz palīdzību 1
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Lasīt citas ziņas

Lukašenko brutāli apturēja masu protestus, kas izcēlās pēc vēlēšanām. Lietuvas galvaspilsētā Viļņā ar Baltkrievijas opozīcijas līderi sarunājās Alehs Anufrijenka no “Current Time”.

– Svjatlana, ir pagājuši divi gadi. Vai jūs gaidījāt, ka cīņa pret Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīmu turpināsies tik ilgi?

CITI ŠOBRĪD LASA

– Protams, nē. 2020. gadā šķita, ka ir pienācis laiks gāzt režīmu, jo nebija iespējams ignorēt tik daudz cilvēku, kas ieradās protestēt un cīnīties. Taču mēs par zemu novērtējām režīma nežēlību, tā gatavību ar jebkuriem līdzekļiem pieķerties varai. Visiem bija skaidrs, ka neviens negrib dzīvot saskaņā ar šo režīmu. Taču režīms šos signālus ignorēja. Turklāt tas vardarbīgi uzbruka cilvēkiem, iestādēm un plašsaziņas līdzekļiem. Daudzās pilsētās joprojām katru dienu cilvēki tiek iemesti cietumos. Taču tobrīd šķita, ka tas drīz beigsies.

Saprotu, ka Baltkrievijai ir grūti laiki. Es nesaku cilvēkiem, lai viņi sāk sacelšanos. Ārpus Baltkrievijas ir organizēts spēks: politiskie emigranti, cilvēki un uzņēmumi, kas ir pārcēlušies uz dzīvi. Mūsu misija ir tos organizēt un koordinēt, lai viņi varētu efektīvi strādāt Baltkrievijas labā un palīdzēt cilvēkiem, kas paliek Baltkrievijā. Viņi nav aizmirsti. Mēs cenšamies kaut ko mainīt, pat ja tie ir tikai mazi soļi. Mēs strādājam ierobežotā telpā. Fiziski esam ārpus Baltkrievijas. Mums tur nav varas. Mums nav drošības spēku. Mēs darām, ko varam.

– Vai karš Ukrainā ir tuvinājis vai attālinājis Baltkrievijas opozīciju no uzvaras?

– Pastāv saistība starp kara iznākumu Ukrainā un Baltkrievijas iespēju mainīt režīmu. Mēs ticam, ka Ukraina uzvarēs, un mēs cenšamies palīdzēt tai uzvarēt. Lukašenko režīms ir savā vājākajā punktā. Karš Ukrainā rada daudz sāpju ukraiņiem un baltkrieviem, kuri tur aizbēga.

Ne jau karš Ukrainā dod Baltkrievijai iespēju, bet tā iespējamais iznākums dod Baltkrievijai iespēju sākt jaunu demokrātijas laikmetu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.