Ekonomika
Īpašums

VIDEO. Dreiliņu iedzīvotāji izmisumā: tuvu privātmājām grib būvēt “Depo” loģistikas centru0

Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma “4.studija” video.

Pļavā Dreiliņos iecerēts būvēt “Depo” veikalu tīkla loģistikas centru – milzīgu ēku, pret ko kategoriski iebilst vietējo privātmāju iedzīvotāji, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.

Esošā teritorija Stopiņu novada plānojumā šobrīd ir kā publiskā apbūves teritorija, tā raidījumam norādīja Stopiņu novada domes attīstības un plānošanas speciāliste Linda Čakše.

“Īpašumu ir iegādājies SIA “Jūlija būmaņi”, kas šajā teritorijā ir iecerējuši attīstīt loģistikas centru. Savas ieceres īstenošanai viņiem ir nepieciešams veikt izmaiņas teritorijas plānojumā, kas atļautu šāda te objekta izveidi, un izmaiņas tiek veiktas, izstrādājot lokālplānojumu. Ir plānots mainīt zonējumu uz tehniskās apbūves teritoriju, kurā būtu paredzēta noliktavu apbūve, kā arī papildus izmantošana – biroju apbūve,” skaidroja Čakše.

Novada pašvaldība bija arī izsludinājusi ieceres sabiedrisko apspriešanu.

Vislielākie šīs idejas oponenti ir Dreiliņu Mazās ielas iedzīvotāji, kuru privātmājām blakus iecerēts būvēt šo loģistikas centru.

“Mūsu aktivitāšu mērķis ir panākt dzirdīgas ausis Stopiņu novada domē, lai tiktu pieņemts saprātīgs lēmums par lokālplānojuma teritoriju, kas atrodas te man aiz muguras,” norādīja Aleksandrs Abramovs.

Viņam piebalsoja Kārlis Vjakse: “Praktiski no mana žoga, kur beidzas mana zeme, 12 metru attālumā būs 18 metrus augsta siena! Līdz ar to par kaut kādu vides skatu, dabas skatu vairs runas nebūs. Loģistikas centrs tātad darbosies visu diennakti – tātad būs trokšņi gan dienu, gan nakti, transports brauks iekšā un ārā. Noliktavā droši vien glabāsies arī visādi degoši materiāli. (…) ceļa tur nebūs nekāda, nedod Dievs tur kāds ugunsgrēks, tad piebraukt tai ēkai klāt nevarēs. Līdz ar to mājas kadastra, tirgus vērtība, manuprāt, uzreiz uz pusi kritīsies! Ja es kadreiz izdomāšu to māju pārdot, tad nedabūšu pat to, ko te esmu ieguldījis. Kur ir mūsu intereses?”

Iedzīvotāji savas domas ir noformulējuši rakstveidā novada domei, lai izprastu, kādu pievienoto vērtību šī jaunbūve dos sabiedrībai kopumā un Stopiņu novada iedzīvotājiem.

“Stopiņu novadā ir ļoti traģiska situācija ar trokšņiem un piesārņojumu, kas te saistīts ar milzīgo transporta plūsmu, kas ikdienas šeit brauc. Līdz ar to domāt, ka pēc šīs būves uzbūvēšanas nebūs nekādas sekas videi, tas, manuprāt, jau ir pašā sākumā ir nepareizs atzinums un pieņēmums,” uzsvēra Abramovs.

Iedzīvotāji uzskata, ka loģistikas būve šajā vietā palielinās arī satiksmes sastrēgumus ceļa posmā Ulbroka-Lubānas ielas aplis.
Saistītie raksti

Sabiedriskā apspriešana noslēdzās 10.janvārī. Un turpmāko divu nedēļu laikā pašvaldība apkopos iedzīvotāju viedokļus un ierosinājumus.

Ko saka paši ieceres iniciatori – SIA “Jūlija būmaņi” un Valsts Vides dienesta speciālisti?

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Latvijā lēnākā ekonomikas izaugsme Baltijā
16 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latvijas Būvuzņēmēju partnerību turpmāk vadīs Gints Miķelsons
16 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“Rīgas siltums” plāno no aprīļa par 7,4% samazināt siltumenerģijas tarifus
17 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Pasaulē
Tramps uzdevis Pompeo parakstīt vienošanos ar talibiem
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelti “Novatours” čārterreisi no Rīgas uz Bergamo pilsētu Itālijā
9 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Gulbis Po pilsētā tiek līdz pusfinālam
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Parīzē pēc protestētāju izraisīta ugunsgrēka evakuē Lionas staciju
7 stundas
AL
Agris Liepiņš
Latvijā
Agris Liepiņš: Ja mēģinām izmest pa durvīm, vīriešu diena ieraušas pa logu! 3
8 stundas