VIDEO. Elīna Pinto skaidro, kas būtu jādara, lai efektīvi novērstu vardarbību Latvijā 35

Valsts prezidenta mandāts ir plašs, un arī Vlasts prezidentam ir tiesības sasaukt sēdes, kas veltītas konkrētam jautājumam, TV24 raidījumā “Ziņu TOP” norāda Elīna Pinto, Valsts prezidenta amata kandidāte, publiskās pārvaldības eksperte, atbildot uz jautājumu, kas būtu jādara, lai novērstu vardarbību Latvijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Šarma karalienes: šī gada 10 iekārojamākās latviešu dāmas MI skatījumā
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Lasīt citas ziņas

Viņa skaidro, ka ārkārtīgi būtiski ir lēmumos, kas saistīti ar vardarbības novēršanu, iesaistīt ne tikai Ministru kabinetu, bet arī pilsoniskās organizācijas, piemēram, cietušo organizācijas, lai lēmumi tiktu pieņemti, balstoties uz datiem. Pašlaik mums trūkst gan datu, gan vēlmes tos pielietot, viņa uzsver.

“Bieži vien redzami lēmumi, kuros parādās šauras biznesa intereses, nevis argumentēts, datos balstīts redzējums,” bažas pauž E.Pinto.
CITI ŠOBRĪD LASA

Viņu, piemēram, ļoti uztrauc, augstais alkoholisma līmenis Latvijā. Tā ir sērga, kas saposta gan  pašu cilvēku, gan viņu tuvinieku dzīves un mazina darba spēku, ko mēs varētu likt lietā Latvijas uzņēmēju labā, ir pārliecināta Valsts prezidenta amata kandidāte.

Ir svarīgi iedzīvināt likumdošanu sadarbībā ar dažādām ministrijām, jo šajā situācijā saduras intereses, kas saistītas ar dažādām jomām – ekonomiku, veselību un nodokļu politiku –, viņa spriež.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.