Ilustratīvs attēls. Foto AFP/Scanpix/LETA

VIDEO. Lestenē novērots staltbriedis ar netipisku uzvedību – tas nekontrolēti riņķo vienā virzienā 32

Video ar staltbriedi, kuram ir novērojama netipiska uzvedība, nonācis žurnāla “Medības” rīcībā. Žurnāls arī skaidrojis staltbrieža uzvedības iemeslus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās 9
Kokteilis
12 biežāk sastopamie ģimenes locekļu tipi. Noskaidro, pie kura piederi tu!
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Lasīt citas ziņas

Video klejo lietotnē “WhatsApp”, pārsūtīts vairākas reizes un līdz žurnālam “Medības” nonācis no dažādiem avotiem. Pēc žurnāla rīcībā esošās informācijas, staltbriedis ar dīvainu uzvedību, proti, tas nekontrolēti riņķoja vienā vietā, nomedīts Lestenē.

Mednieki sazinājušies ar Pārtikas un veterināro dienestu, bet nav gribējuši nodot paraugus, jo tad būtu jādod galva. Mednieki baidījušies pazaudēt trofeju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atklājies, ka staltbriedis bijis cietis riesta kaujās, tam bijušas durtas brūces arī mugurklaula rajonā. PVD Ziemeļkurzemes pārvaldes vadītājs Ivars Koloda, spriežot pēc video un pieejamās informācijas, komentēja, ka šādas uzvedības iemesli var būt dažādi.

Ja dzīvniekam konstatētas traumas, visticamāk skarta bijusi arī galva, jo bīstami traumēta mugurkaula pazīmes būtu citas – traucētas kustības, nefunkcionējošas pakaļkājas. Iespējams, ka traumas rezultātā staltbriežu bullim galvā bija kāds asinsizplūdums, kas radīja šādu uzvedību.

Jebkurā gadījumā netipisku uzvedību var izraisīt dažādas saslimšanas, tajā skaitā – audzējs smadzenēs, asins izplūdumi, parazīti, traumas, kā arī briežu novājēšanas slimības u.c. Aicinām par šādiem un līdzīgiem gadījumiem ziņot Pārtikas un veterinārajam dienestam!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.