Latvijā
Novados

VIDEO. “Nervu sabrukums, parādi līdz ausīm…” Kokneses kokaīna lietā aizturētais garāžas saimnieks izlaists no cietuma0

Ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma “Bez Tabu” video.

Šā gada sākumā Kokneses “Mazkārklu” garāžu kompleksu ieskāva balts sniegs, bet saimniecības iekšpusē atradās tikpat balts pulveris – rekordlielā kokaīna krava, ko konfiscēja policija. Šobrīd redzams, ka pie šīm garāžām ir nopļauta zāle un durvis ir vaļā – tātad te atkal valda dzīvība. Garāžā TV3 raidījums “Bez Tabu” sastapa pašu saimnieku – Andri Elstu, kurš ir viens no aizturētajiem janvārī īstenotajā policijas grandiozajā operācijā. “Mazkārklu” īpašnieks arī atklāj, kāpēc liktenīgajā dienā ieradies garāžā – gribējis izslēgt vien akumulatoru, kas pieslēgts uzlādēšanas ierīcei.

Andris raidījumam parāda izkusušo akumulatoru, to policija tā arī neļāva atslēgt no strāvas. Koknesietis pārdzīvo arī par to, ka pārāk uzticējies un ļāvis izmantot viņa garāžu. Pēc mirkļa “Mazkārklu” saimnieks aizved uz vietu, kur atradās banānu kastes – stāvgrūdām pilnas ar kokaīna “ķieģeļiem”.

Koknesietis pēc aizturēšanas drīz vien nokļuva Valsts policijas izolatorā, bet pēc tam – Rīgas Centrālcietumā. Pēc vairākiem mēnešiem “Mazkārklu” saimnieks nu ir, tā teikt “uz pa pusei brīvām kājām” – viņam katru nedēļu jāatskaitās policijai, nedrīkst arī izbraukt no valsts.

“Desmit ”sutkas” [diennaktis] mani turēja Gaujas ielā – ”septītajās debesīs”. Fantastiska vieta, kur tev gaismas nav visas 24 stundas un ventilators vālē pilnu jaudu, tev gulēt nekā. Un dakteris atnāk, pa lodziņu tev pulsu patausta, ka tu vēl esi ”silts”. Nu, jā, man secināja pēc tam, ka ir nervu sabrukums… Pēc kaut kādām četrām, piecām dienām, ka tu vairs nesaproti – rīts vai vakars, ka tev visi notikumi ir sabiruši vienā maisā, ka tu esi tā kā ar vāli apsists, ka tu neko nevari sasiet kopā, nesaproti, kas ar tevi notiek. Nu, tādas ”normālas” izjūtas,” atminas Andris, stāstot par piedzīvoto “Bez Tabu”.

Saistītie raksti

Izmeklēšanas laikā Andris atradis advokātu, kurš jau ar garāžā izvietoto video novērošanas kameru ierakstu palīdzību atsvabinājis koknesieti no ieslodzījuma vietas. Andris uzskata, ja nebūtu kameru, tad vēl tagad uz debesīm lūkotos caur restēm. Tikmēr aizturētais krustdēls Edgars Elsts no cietuma esot izlaists ātrāk. Viņam gan ļauts atstāt Latviju, kas arī izdarīts – Edgars pelna naudu Holandē. Tā būs nepieciešama, jo izmeklēšanas laikā Elsti aizņemās vairākus tūkstošus eiro.

“Parādi līdz ausīm, kamēr visus tos izdevumus atmaksās. Kas mums par to visu, kas mums atgriezīs to? Visi saka – nu, ko tu tur… laimīgs ārā sprucis, neceri jau neko, ka tev kāds kaut ko… Vai tā ir pareizi, es nezinu, vai citās valstīs tā būtu…tevi iznīcina un neko…” turpina Andris.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LE
LETA
Sports
VIDEO. Mairis Briedis Latvijai sagādā īstus svētkus: pēc 12 raundu cīņas uzvar kubieti un kļūst par pasaules čempionu 5
2 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Mēs esam atraduši labu veidu, kā karot, bet kā sarunāties, īsti ne.” Saruna ar režisoru Valteru Sīli
Intervija 1 stunda
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
Latvijā izgudrots vēl nebijis divritenis. Ģimenes uzņēmuma veiksmes stāsts no Cēsīm 7
16 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
“Krāmē mantas un atgriežas Latvijā.” Daudzi tautieši Lielbritānijā palikuši bez algām un pabalstiem 32
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
Nākošnedēļ lems, vai atļauto ātrumu apdzīvotās vietas samazināt līdz 30 kilometriem stundā
1 stunda