Foto: AFP/SCANPIX
Foto: AFP/SCANPIX
Maskavas centrā Varvarkas ielā pie Krievijas algotņu grupējuma “Vagner” dibinātāja Jevgēņija Prigožina un grupējuma komandiera Dmitrija Utkina piemiņai stihiski izveidotā memoriāla svētdien pulcējās aptuveni 50 cilvēki, 27.08.2023.

VIDEO. Nogalināt “Vagner” stilā – Jevgeņijs Prigožins apmācījis algotņus, kā piebeigt ukraiņu sievietes un bērnus 56

Viens no “Vagner” grupas algotņiem Maksims Zeļenovs atklājis, ka algotņu armijas vadonis Jevgeņijs Prigožins licis viņam nogalināt Ukrainas civiliedzīvotājus. Algotņi īpaši apmācīti, kā nogalināt ukraiņu sievietes un bērnus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. “Mani, 71 gadu vecu buku, neviens nemācīs!” Drāma ap Andra Bērziņa lomu izrādē vēršas plašumā 1
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
Kokteilis
Radošs, īgns, ambiciozs vai egoistisks: ko par tavu raksturu atklāj dzimšanas mēnesis?
Lasīt citas ziņas

Viņiem mācīts pa logiem un durvīm iemest granātas, pirms ieiet viņu mājās un piebeigt līdz galam.

Cīnītājs Maksims Zeļenovs atzinās, ka Prigožins, kurš, domājams, tika nogalināts pagājušajā mēnesī aviokatastrofā, viņam mācīja, kā “Vagner” stilā, iebrūkot ciematos Ukrainā, nogalināt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kādā videoklipā redzams, kā cilvēktiesību aktīvists Vladimirs Osečkins vaicā Zeļenovam, kurš video redzams ar segvārdu “Vagner” vīrs 1,: “Kas deva pavēli – divas granātas logā, divas granātas pa durvīm, un tad ieiet un piebeigt [ievainotos]?”

Viņš atbild: “Pats Prigožins. Es nogalināju daudzus cilvēkus. Kad mēs nonācām tajā piecstāvu blokmājā, mēs noteikti nogalinājām apmēram 40 cilvēkus.”

Otrs algotnis Aleksejs Čerņavskis sacīja, ka Prigožins viņam jau sākotnēji ieteicis būt gatavam nogalināt sievietes un bērnus, ieejot mājās.

“Lai arī kas tur būtu, viņi visi būs jānogalina, jo viņi ir ukraiņi,” viņiem piekodināts.

Čerņavskis, kas videoklipā identificēts kā “Vagner” vīrs 2, vēlreiz uzsvēra viņam dotās pavēles: “Pirms ieiešanas telpās mums bija jāiemet granāta, tad jādodas iekšā un, ja sievietes un bērni, kas atradās iekšā, bija tikai ievainoti, nevis nogalināti, tad viņus bijā jāpiebeidz – jo viņi ir ukraiņi.”

“Mums bija jānogalina visi. Mēs esam “Vagner”, mēs nogalinām visus,” viņš uzsver.

Sāpīgās atzīšanās nākušas atklātībā pēc Ukrainas militārās izlūkošanas aģentūras paziņojuma, ka tā nevar apstiprināt “Vagner” karavadoņa Prigožina nāvi pagājušajā mēnesī lidmašīnas avārijā.

Krievijā tiek nolikti ziedi Prigožina piemiņai

Savukārt iepriekš jau ziņojām, ka Krievijā Sanktpēterburgas pilsētas kapsētā otrdien apglabāts lidmašīnas aviokatastrofā 23.augustā Tveras apgabalā bojā gājušais algotņu grupējuma “Vagner” dibinātājs Jevgēņijs Prigožins, paziņojis viņa preses dienests.

Atvadīšanās notikusi slēgtā formātā. Kā ziņoja ārvalstu medijs “NEXTA”, Prigožins esot apglabāts slepeni: “Prigožins tika slepeni apglabāts Porohovas kapsētā. Putins un “dārgais brālis” Kadirovs neieradās atvadīties no “Vagner” vadītāja.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.