VIDEO. “Pfizer” direktore: Vakcīna pirms ieviešanas nav tikusi testēta uz slimības transmisiju. Vai Covid-19 pases vispār ir likumīgas? 432

“Twitter” izplatījies kāds pārsteidzošs video par Covid-19 vakcīnām, kas marķēts ar Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas logotipu. Tā ir centriski labēja politiskā grupa Eiropas Parlamentā.

Ukraina esot sagādājusi pārsteigumu krieviem. Kas tas varētu būt?
“Es neticu tādiem negadījumiem…” Slaidiņš par to, vai ugunsgrēks bezpilotu lidaparātu ražotnē bija negadījums vai sabotāža 53
VIDEO. Sīriešu meitene, kas pašaizliedzīgi sargāja sava mazā brāļa galvu zem gruvešiem, tikusi izglābta 21
Lasīt citas ziņas

Video Robs Rooss, Eiropas Parlamenta biedrs, norāda – ja tu nevakcinējies, tu esi antisociāls – to mums mēģinājuši iegalvot valdības pārstāvji. Jāvakcinējas ir ne tikai sevis pašu dēļ, bet arī citu dēļ – visas sabiedrības labā.

“Šodien tās izrādās pilnīgas muļķības. Covid-19 tēmas apspriešanā Eiropas Parlamentā viens no “Pfizer” direktoriem nupat atzinis – ieviešanas brīdī vakcīna nav tikusi testēta pret transmisijas apturēšanu. Tādējādi zūd viss Covid-19 pases juridiskais pamats.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Covid-19 pase izraisīja masveida institucionālu diskrimināciju, jo cilvēki zaudēja pieeju būtiskais socializēšanās daļai. Tas ir šokējoši un pat krimināli.”

Turpinājumā video redzami kadri no Eiropas Parlamenta sēdes.

Rooss tajā no tribīnes jautā: “Man ir īss jautājums Jums, Smallas kundze! Gribu uz to saņemt skaidru atbildi. Vai “Pfizer” Covid-19 vakcīna pirms ieviešanas tikusi testēta uz to, vai tā spēj apturēt slimības transmisiju sabiedrībā? Ja nē, lūdzu, to skaidri pasakiet! Ja jā, padalieties ar šo testu rezultātiem!”

Viņš īpaši uzsvēris, ka vēlas saņemt ļoti skaidru un precīzu atbildi.

Janīna Smalla, Pfizer starptautisko attīstīto tirgu prezidente, uz jautājumu tiešām sniegusi skaidru atbildi: “Attiecībā par to, vai pirms ieviešanas vakcīna tikusi testēta par tās spēju apturēt slimības transmisiju – nē, jūs ziniet, mums vajadzēja tobrīd zinātni kustināt ļoti ātri, lai vakcīnu varētu ātri ieviest tirgū.”

Ziņu aģentūra LETA iepriekš jau ziņoja, ka līdz 31.augustam pamata vakcinācijas kursu pret Covid-19 pabeiguši 1 301 582 Latvijas iedzīvotāji, aģentūra LETA noskaidroja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Šobrīd Latvijā pieejamas gan orģinālās, gan pielāgotās vakcīnas vakcinācijai pret Covid-19. SPKC norāda, ka balstvakcinācijai rekomendētas pielāgotās vakcīnas, taču var būt situācija, kad cilvēks vēlas arī baltstvakcinācijai izmantot orģinālo vakcīnu pret Covid-19, un šāds lēmums tiek pieņemts, konsultējoties ar ārstu.

Kopumā līdz augusta beigām vismaz vienu balstvakcināciju veikušas 532 586 personas, savukārt otro – 1282 personas.

Saskaņā ar SPKC datiem līdz 15.augustam, Latvijā šobrīd pieejamas 1,271 miljons Covid-19 vakcīnu devas – “Comirnaty”, kas rekomendēta pieaugušajiem un bērniem, “Janssen”, “Nuvaxovid”, “Spikevax”.

SPKC atgādina, ka vakcīnas ir derīgas un izmantojamas primārai vakcinācijai vai balstvakcinācijai pēc konsultācijas ar ģimenes ārstu. Savukārt adaptētās vakcīnas ir reģistrētas kā balstvakcīnas, vienlaikus Latvijā pēc Imunizācijas valsts padomes rekomendācijas tās būs izmantojamas arī primārajai vakcinācijai.

Tāpat tikai oriģinālās vakcīnas šobrīd ir izmantojamas bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem vai gadījumos, kad nav iespējams lietot mRNS vakcīnas, skaidroja SPKC.

Vienlaikus SPKC regulāri monitorē Latvijas vakcīnu portfeli, attiecīgi Veselības ministrijai sadarbībā ar Ārlietu ministriju organizējot vakcīnu ziedošanu. Šobrīd visā ES ir vakcīnu pārpalikumi, tādēļ Latvija kopā ar vairākām ES dalībvalstīm ir nosūtījusi EK oficiālu pieprasījumu pārskatīt EK ar Covid-19 vakcīnu ražotājiem slēgto līgumu nosacījumus, lai tie kļūtu elastīgāki un ļautu dalībvalstīm saņemt vakcīnas atbilstoši vajadzībām.

LETA jau rakstīja, ka Latvija uzskata, ka EK jāvienojas ar ražotājiem par tādiem līguma grozījumiem, lai dalībvalsts var pati brīvi izvēlēties vakcīnu piegāžu grafiku vai pārcelt piegādes uz noteiktu laika periodu. Tāpat būtiski, lai EK rūpīgi sekotu līdzi vakcīnu vajadzībām reģionā un konkrētās dalībvalstīs un proaktīvi iesaistītos vakcīnu pārdalē.

EK ar vakcīnu ražotājiem noslēgtie līgumi paredz, ka ikvienai ES dalībvalstij jāiegādājas iepriekš pasūtītais vakcīnu apjoms, neskatoties uz to, ka līdz ar vakcinācijas aptveres pieaugumu un pandēmijas pakāpenisko mazināšanos, zūd vajadzība iegādāties visas vakcīnas, kurām dalībvalstis pieteicās pandēmijas uzliesmojuma laikā.

SAISTĪTIE RAKSTI

Šobrīd līgumi neparedz iespēju atteikties saņemt pasūtītās vakcīnu devas bez finansiālām sekām dalībvalstij. Atteikšanās gadījumā dalībvalstij tāpat būtu jāsamaksā par visām pasūtītajām devām. Arī vakcīnu devu pārcelšana notiek ar atsevišķiem līgumu grozījumiem un ražotāja nosacījumiem, kam dalībvalstīm ir jāpiekrīt.

Patlaban daudzās ES dalībvalstīs izveidojusies situācija, ka daļu vakcīnu nav iespējams paspēt izmantot nacionālajās vakcinācijas kampaņās līdz šo vakcīnu derīguma termiņa beigām. Latvija un arī citas valstis uzver, ka sākotnējie lēmumi par nepieciešamo vakcīnu apjomu tika pieņemti apstākļos, kad nebija iespējams paredzēt, cik ilgs būs pandēmijas kritiskākais posms.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Ukraina esot sagādājusi pārsteigumu krieviem. Kas tas varētu būt?
“Es neticu tādiem negadījumiem…” Slaidiņš par to, vai ugunsgrēks bezpilotu lidaparātu ražotnē bija negadījums vai sabotāža 53
VIDEO. Sīriešu meitene, kas pašaizliedzīgi sargāja sava mazā brāļa galvu zem gruvešiem, tikusi izglābta 21
Vai Krievijas pensionāri sabiedriskajā transportā Rīgā joprojām tiek pārvadāti par velti? 22
Dzīvokļu īpašniekiem jāpasūta padziļinātā tehniskā apsekošana visām mājām, kas celtas pirms 50 un vairāk gadiem
Lasīt citas ziņas
No “Rail Baltica” īstenošanai piešķirtās naudas izlietoti jau 42%. Kas ir paveikts?
VIDEO. Vairāk nekā 750 000 iedzīvotāju visā Francijā protestē pret pensiju reformu
Uzbrukuma mēģinājums Vuhledarā beidzies ar smagu “pērienu” – likvidēts Krievijas komandieris ar visu štābu
Izmeklētāji: Ir “stingras norādes”, ka Putins apstiprināja raķetes piegādi, ar kuru tika notriekta Malaizijas lidmašīna
1923. gada 8. februāris avīzēs. Par kuģu reģistrēšanu un Latvijas flagas ­patentes izdošanu
23:20
Pārsona vizītes pievienotā vērtība. Latvijā vizītē ieradies Starptautiskās paralimpiskās komitejas prezidents
22:12
Uzbrukuma mēģinājums Vuhledarā beidzies ar smagu “pērienu” – likvidēts Krievijas komandieris ar visu štābu
21:32
Live TEKSTA TIEŠRAIDE. Britu tanki Ukrainā tiks izvietoti jau nākammēnes, sola britu premjers
FOTO. Ar alpīnistu palīdzību Siguldā nojaukts 80 metrus augsts tornis – augstākais demontētais objekts beidzamajos gados Latvijā
VIDEO. Sīriešu meitene, kas pašaizliedzīgi sargāja sava mazā brāļa galvu zem gruvešiem, tikusi izglābta 21
“Es neticu tādiem negadījumiem…” Slaidiņš par to, vai ugunsgrēks bezpilotu lidaparātu ražotnē bija negadījums vai sabotāža 53
Pēc 31 gada dienestā izdienas pensijā nolēmis doties VUGD priekšnieks Āboliņš 12
Jaunzeme atklāj, kāpēc nepieņēma darbu, kuru viņai piedāvāja, bet atgriezās VID ģenerāldirektores amatā
“Nacionāļi saudzē savu ietekmīgo biedru,” neizsakās par Helmaņa tikšanos ar ES sankcijām pakļauto krievu oligarhu Avenu
“Mūs jau sadzird Ramšteinā!” Egila Līcīša sauna ar Aizsardzības ministri Ināru Mūrnieci
Nepietiekamā finansējuma dēļ onkoloģijas pacienti var nesaņemt adekvātu pretvēža terapiju
Nav zināms, vai ugunsgrēks dronu ražotnē ietekmēs piegādes Latvijas armijai, bet darbs ir atsākts
VIDEO. 10 lietas ikkatra mājās, kas var izraisīt ilgstošas veselības problēmas un dažāda rakstura saslimšanas 17
Kerli Vares: Spēja pielāgoties ietekmēs tālāko attīstību. “Euribor” celšana ir zāles pret augsto inflāciju
Dzīvokļu īpašniekiem jāpasūta padziļinātā tehniskā apsekošana visām mājām, kas celtas pirms 50 un vairāk gadiem
Policistam par 200 eiro kukuļa izspiešanu no šofera piespriež 4,5 gadu cietumsodu
VIDEO. Sirsnīgs stāsts – no automašīnu riepu diskiem lietuviešu brīvprātīgie ražo krāsniņas ukraiņiem
VIDEO. Iesprostots zem zemestrīces gruvešiem, zēns ieraksta sirdi plosošu ziņu 1
VIDEO. “Esam kļuvuši par vilku izšaušanas lielvalsti, tas ir kauns!” Dzīvnieku aizstāvji cenšas panākt medību kvotu samazināšanu
“Ēdiens vīrietim uz 3 dienām? Un tas ir viss? ” Fotogrāfa Aleksandra Sokolova ēdienkarte daudziem rada patiesu izbrīnu
VIDEO. “Man vairāk patīk tas temperaments!” Estrādes zvaigzne Žoržs Siksna atklāj, kāpēc ir precējies ar krievu tautības sievieti
VIDEO. “Alus vēderiņi, neglīti džemperi – ne skata, ne stājas!” Sabiedrības dāma Elita Drāke skarbi izsakās par pašmāju vīriešiem 113
Aizsardzības ministrija pārdomā un no jauna paziņo, kurus jauniešus iesauks valsts aizsardzības dienestā 4
VIDEO. NBS majoram Slaidiņam rokaspulkstenis vienmēr rāda nepareizu laiku, un tā nav nejaušība 12
Kā pareizi sagatavot augsni dārzeņu audzēšanai? Iesaka agronome
Februāra mēnesis būs izšķirošs: uzbrukuma smailē varētu atrasties Krievijas armijas elites vienības