Vai tikai sakritība? Policija meklē bezvēsts pazudušu jaunieti, kura vārds parādās arī kādā šobrīd populārā krāpšanas shēmā 23

Beidzamajās dienās vairāki cilvēki sociālajos tīklos ziņo par jaunu krāpšanas shēmu.

Reklāma
Reklāma
TESTS. Noskaidro, kuras klases līmenī šobrīd ir tavas zināšanas! 12 jautājumi atbilstoši 12 klasēm – līdz kuram tiksi?
“Svētdienas” braucēji uz ceļiem veic neprognozējamas darbības – šoferis ar 26 gadu pieredzi dalās kaitinošākajās situācijās, ko novērojis satiksmē
“Rindas nebija ne pirms, ne pēc manis, tomēr steidzināšanu jutu visas 8 minūtes,” paciente sūdzas par ārstes nevērību
Lasīt citas ziņas

Tiek saņemtas īsziņas it kā no dēla vai meitas, kurās norādīts, ka bērns ir palicis bez telefona un naudas, tāpēc lūdz ieskaitīt naudu viņa draugam Deividam Pakalnam. Norādīts arī konta numurs.

LA.LV lūdz būt uzmanīgiem un uz šādām ziņām nekādi nereaģēt, piezvanīt saviem bērniem un pārliecināties, ka viss ir kārtībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus gan vērojama kāda pavisam neparasta sakritība. Sestdien Valsts policija izplatīja informāciju par kādu pazudušu jaunieti.

Valsts policija meklē bezvēsts prombūtnē esošo, 2005.gadā dzimušo Deividu Pakalnu, kurš 8.februārī izgāja no savas dzīvesvietas Rīgā, Dzelzavas ielā un līdz šim viņa atrašanās vieta nav zināma. Jaunieša pazīmes: aptuveni 180 cm garš, masīvas miesas uzbūves, gaiši brūni mati.

Jaunieša apģērbs: zilas krāsas džinsa bikses, sarkana-tumši zila virsjaka, balti sporta apavi. Valsts policija aicina aplūkot jaunieša fotogrāfijas un atsaukties ikvienu, kura rīcībā ir informācija par viņa iespējamo atrašanās vietu, zvanot Valsts policijai pa tālruņa numuru 110.

Interesanta sakritība, ka Deivida Pakalna vārds un uzvārd figurē gan krāpnieku īsziņās, gan minētajā policijas paziņojumā.

LA.LV saņēma komentāru arī no Valsts policijas.

Tiek norādīts, ka Valsts policijā ir reģistrēts šāds krāpšanas mēģinājums. Jāuzsver, ka šobrīd ir ļoti izplatīta pikšķerēšana jeb krāpniecisku īsziņu sūtīšana iedzīvotājiem. Pērn iedzīvotājiem tādējādi izkrāpti vairāk nekā 375 600 eiro, un maldīgām īsziņām noticējuši un apkrāpti vismaz 394 iedzīvotāji. Plašāk par šo fenomenu lasāms šeit.

Jau iepriekš fiksēti gadījumi, kad krāpnieki, izdarot noziegumus, izmantojuši citu personu identitāti, lielākoties – atsaucoties uz sabiedrībā atpazīstamiem mūziķiem, televīzijas darbiniekiem un augsta ranga Valsts amatpersonām.

Tāpat aktualizēta infomācija – policija minēto jaunieti šobrīd nemeklē, sestdien, 11. februārī, viņš ir veiksmīgi atrasts.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
TV24
Rīgas domes deputāts: Neviens vairs netic, ka Krievijā vara varētu mainīties vēlēšanu rezultātā
TESTS. Kādu pirmo iespaidu tu par sevi radi?
TV24
Kamēr deputāti jau gadiem sola stiprināt Latgales informatīvo telpu, pierobežā joprojām populāri Krievijas un Baltkrievijas televīzijas kanāli
TV24
Silenieks par Rietumu nespēju ātri piegādāt ieročus Ukrainai: “Muļļas, vienkārši muļļas!”