VIDEO. “Uz mūsu likumiem viņi virsū mīž!” Latvietis šokā par baļķvedēju no Lietuvas, kurš neievēro likumus 23

Sociālajā tīklā “X” publicēts kāda aculiecinieka filmēts video, kurā viņš pauž sašutumu par baļķvedēju no Lietuvas, kurš pa Latvijas ceļiem brauc ar pārkrautu kravu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet 4
Putins brīdina NATO dalībvalstis Eiropā nespēlēties ar uguni 58
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
Lasīt citas ziņas

Savā emocionālajā vēstījumā vīrietis pauž nožēlu, ka mūsu kaimiņiem ir pilnīgi vienalga par Latvijas likumiem: “Kaimiņus neviens neaiztiek, bet latviešus jāj katru dienu par katriem 100 kg! Viņi var braukt pārkrāvušies! 20 gadu garumā neviens neaiztiek! Uz mūsu likumiem viņi virsū mīž!”

Video redzams, ka brīdī, kad kravas automašīna iebrauc zem tuneļa, kaimiņam no Lietuvas tikai nedaudz trūka, lai baļķi gāztos lejā.

CITI ŠOBRĪD LASA

LA.LV sazinājās ar Valsts policiju par konkrēto situāciju un kravas kontroles procesu Latvijā.

Kā stāsta policijas pārstāvji: “Lai noteiktu, vai konkrētajā gadījumā ir pārkāpti noteikumi, Valsts policijai ir jāveic transportlīdzekļa un tā kravas faktiskās masas kontrole. Ja iedzīvotāji pamana, iespējams, pārkrautu kravas transportlīdzekli par to aicinām nekavējoties ziņot policijai, zvanot pa tālruņa numuru 110.”

Valsts policija veic autopārvadājumu uzraudzību un kontroli gan vietējiem kravu pārvadātājiem, gan ārvalstu, lai nodrošinātu Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem un Latvijas Republikai saistošiem starptautiskajiem normatīvajiem aktiem atbilstošus autopārvadājumus.

“Attiecībā uz ārvalstu pārvadātājiem informējam, ka saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 43.8 panta pirmo daļu, ja fiksēts pārkāpums ceļu satiksmē, par kura izdarīšanu ir atbildīgs ārvalstu pārvadātājs, lēmumu par naudas soda uzlikšanu pieņem pārkāpuma konstatēšanas vietā bez ārvalstu pārvadātāja klātbūtnes. Savukārt, saskaņā ar Likuma 43.9 panta pirmo daļu, lai novērstu pārkāpumu ceļu satiksmē, par kura izdarīšanu ir atbildīgs pārvadātājs, kā arī lai nodrošinātu, ka šā likuma 43.8 panta kārtībā pieņemtais lēmums par naudas soda uzlikšanu tiek izpildīts, kontroles institūcija (amatpersona) var piemērot šādus nodrošinājuma līdzekļus:
1) aizturēt transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentus;
2) aizturēt transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmes;
3) uzlikt transportlīdzeklim imobilizatoru (riteņu bloķētāju).

Reklāma
Reklāma

43.8 panta ceturtā daļa nosaka, ka ārvalstu pārvadātājam uzliktais naudas sods samaksājams nekavējoties,” skaidro Valsts policija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.