Liepājas osta.
Liepājas osta.
Foto – LETA/Evija Trifanova

VIDEO. Vai Krievijas raķešu šaušanas mācības ietekmēs ekonomisko sadarbību? 0

“Dažādi Krievijas armijas incidenti Latvijas robežas tuvumā raisa bažas par valsts drošību,” – tā intervijā ”TV Kurzemei” atzinis aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Runa ir par nu jau divām nenotikušām raķešu šaušanas mācībām Baltijas jūrā, kas, pēc aizsardzības ministrijas vārdiem, ir atzītas par tīru Krievijas provokāciju un spēka izrādīšanu. Ņemot vērā, ka Krievija ir viens no lielākajiem Latvijas tirdzniecības partneriem, ir pamats jautāt, kā saspīlējums ārpolitikā varētu ietekmēt arī Latvijas ekonomiku, vēstī portāls “liepajniekiem.lv”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsiet šos ēdienus, kad uzzināsiet to sastāvu 38
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 16
Rezerves pulkvedis: “Krievijas armija kā prusaki iet uz visām pusēm. Diemžēl viņi iet diezgan veiksmīgi” 2
Lasīt citas ziņas

“Kronis visam” pēc Bergmaņa vārdiem, bija pirms pāris nedēļām divas reizes pieteiktās, bet nenotikušās Krievijas raķešu mācības tikai 40 km attālumā no Latvijas krasta līnijas. “Zinot, ka Baltijas jūra ir tāds reģions, kur ir intensīva gan kuģošana, gan gaisa lidojumi, tad tas ir diezgan dīvaini. Jo nekādas militāras nepieciešamības veikt to mūsu ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā es neredzu. Un vēl jo vairāk – viņiem pašiem ir sava teritorija, kur viņi savus raķešu izmēģinājumus varētu veikt. Varbūt ir notikušas, iespējams, kādas tehniskas problēmas, ka šīs raķetes netika izšautas. Un, protams, tā mūsu baža ir tā, ka mēs vienmēr esam lūguši pēc lielākas transparences un pēc šīm drošības – zināmā mērā – garantijām!”

Krievija ir arī nozīmīgs ekonomiskās sadarbības partneris. Pērn Krievija bija Latvijas trešais lielākais eksporta un piektais lielākais importa partneris, ar kopējo preču apgrozījumu 2,1 miljardu eiro apmērā. Galvenās eksporta preces – pārtikas produkti, kā arī plastmasas izstrādājumi. Šogad līdz 22.februārim Uzņēmumu reģistrā bija reģistrēti 6000 uzņēmumi ar Krievijas investīcijam pamatkapitālā. Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis “TV Kurzeme” atzīst, ka attiecībās ar Krieviju ekonomiskās attiecības esot primāras. “Latvija kā vieta un kā transporta mezgls, kur veikt šos kravu pārvadājumus, tiek novērtēta pietiekami augstu. Tas mums ir svarīgi, lai tā tas tiktu saglabāts un tā arī tiktu akcentēts.”

Plašāk pievienotajā video.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.