Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Shutterstock

VIDEO. “Viņš ir jauns muļķītis, viņam tikai gadiņš bija!” Ventspils novadā mednieks nošauj kaimiņienes suni, kurš trenkāja viņa grūsnās aitas 74

TV3 raidījums “Degpunktā” devies uz Pilteni Ventspils novadā, kur kaimiņu strīda rezultātā, dzīvību zaudējis gadu vecs Vācu aitu suns Leo. Suņa saimniece par notikušo šokēta.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
Lasīt citas ziņas

Viņa pirms tam esot meklējusi savu pazudušo suni, un soctīklos pat izsludināta atlīdzību par dzīvnieka atrašanu, bet beigās tomēr atklājies, ka suns ir nošauts.

“Es esmu tādā izmisumā. Saprotiet, es ar viņu faktiski dzīvoju vienā sētā, mēs no bērnības esam draugi. Ar to cilvēku, kas viņu nošāva,” stāsta suņa saimniece. Viņa arī teic, ka neticot, ka policijā izdosies panākt taisnīgu spriedumu, jo šāvējs esot “ar kontaktiem” un “roka roku mazgā”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tā kā viņš ir medību kolektīva priekšnieks, tas jau vien liecina par to, ka viņam bija atļauja un viņš to drīkstēja darīt. Otrkārt, policijai ir svarīgākas lietas, ko darīt, nekā izmeklēt suņa pazušanu. Pēc mēneša līķis jau vairs nebūs atrodams,” uzskata nošautā suņa saimniece.

Tikmēr Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks norāda, ka atļauja nogalināt mājdzīvnieku vīrietim, visticamāk, nebija. Jo medību likumā ir atrunāts, kādos gadījumos mednieks, kura īpašumā ir ierocis drīkst to pavērst pret mājas dzīvnieku, piemēram, lai aizsargātu sevi vai savu īpašumu, ja tas bijis apdraudēts. Tomēr viņš pauž pārliecību, ka vaina nekad nav dzīvniekos, bet tieši cilvēkos, kas nespēj uzņemties atbildību.

Tikmēr šokētā suņa saimniece atzīst, ka liktenīgajā naktī suns Leo neesot bijis piesiets un izsprucis. Viņa domā, ka suņa uzmanību piesaistījušas kaimiņa aitas. “Viņas ir grūsnas, tām tūlīt dzims jēri. Aitas tika trenkātas. Viņš spēlējās, viņš ir jauns muļķītis, viņam tikai gadiņš bija!” – raidījumam stāsta nošautā suņa saimniece.

Valsts policija komentārus šobrīd nesniedza, vien informēja, ka tiek vākti lietiskie pierādījumi un ir uzsākta resoriskā pārbaude.

Vairāk skaties “Degpunktā” veidotajā sižetā:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.