Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Shutterstock

VIDEO. “Bija tikai galva un trīs kājas…”: nepieredzēta cietsirdība Siguldas pilsētā – nakts laikā ļaundari nogalinājuši kumeļu 30

Naktī uz pirmdienu Siguldas pilsētā cietsirdīgā veidā nogalināts 8 mēnešus vecs kumeļš, vēstī raidījums “Degpunktā”. Zirgu saimnieks Māris stāsta, ka zirga ķermeņa daļas bija izmētātas pa visu aploku.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
TV24
“Esam baigās auzās iebraukuši ar šo!” Bērziņš par pensiju sistēmu Latvijā
Lasīt citas ziņas

“Bija tikai galva un trīs kājas, visas iekšas bija izgāztas – daļa krūmos,” – viņš atstāsta baisos notikumus. Turklāt tas noticis netālu no pilsētnieku iecienītas pastaigu vietas.

Māris domā, ka zirgs kaut kādā veidā vispirms nogalināts, bet pēc tam sadalīts. “Ķermenis ir aizvests tālākai realizācijai. Visticamāk, pašpatēriņam vai barībai saviem dzīvniekiem. Kumeļš tiks apēsts,” – viņš prāto.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr apkārtnes iedzīvotāji ir pārbijušies no varmākām, kas ir spējīgi zirgam nogriezt galvu un tagad brīvi klejo pa Siguldu.

Zirgu saimnieks arī teic, ka šobrīd cilvēki turpina izteikt savas bažas arī par Siguldas pilsētas administrācijas darbu jau ilgstošā periodā, jo, piemēram, nekur neesot pat novērošanas videokameras.

Vairāk skaties “Degpunkta” veidotajā sižetā:

Divas dienas vēlāk, 15.februārī, veicot izmeklēšanas darbības, policija aizturēja trīs iespējamās vainīgās personas – 1982.gadā dzimušu vīrieti un divus 2006.gadā dzimušus jauniešus. Visi trīs iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par dažādiem noziedzīgiem nodarījumiem, tai skaitā, par zādzībām un narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Pie viena no aizturētajiem vīriešiem dzīvesvietā likumsargi veica kratīšanu, kuras laikā atrasta un izņemta gaļa, kauli, divas gaļasmašīnas, astoņas patronas, naži, ar asinīm notraipīta ķerra un sporta apavi ar asinīm uz tām.

Sākotnējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrieši zirgu nogalinājuši, lai izmantotu tā gaļu savām vajadzībām pārtikā. Taču precīzs nozieguma izdarīšanas motīvs vēl tiks skaidrots.

Likums par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kā rezultātā tas gājis bojā, un ja tas izdarīts publiskā vietā vai nepilngadīgā klātbūtnē, vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, sabiedrisko darbu vai naudas sodu.

Šobrīd visi trīs aizturētie atrodas izolatorā, un piektdien tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.