VIDEO. Zibens spēriena izraisīts ugunsgrēks noposta gadsimtiem vecu baznīcas ēku 47

Dramatiskā video iemūžinātas brīdis, kad liesmas iznīcināja vēsturisko Spenseras baznīcu Masačūsetsas štatā, ASV. Zibens spēriena izraisītā uguns tostarp aprija arī baznīcas ikonisko torni, kas neizturēja un nogāzās.

Reklāma
Reklāma
Bundesvēra ģenerālinspektors brīdina par draudiem: “Krievijas armija orientējas Rietumu virzienā”
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
TV24
“Ko viņi darīs pirmos mēnešus? Viņi dropēs!” Rajevs skeptiski vērtē Krievijas demobilizācijas plānu
Lasīt citas ziņas

Šajā vietā baznīca tika uzcelta 19. gadsimtā pēc tam, kad ugunsgrēks iznīcināja iepriekšējo lūgšanu namu, kas tur atradās kopš 1772. gada, ziņoja Boston Globe.

Pēc zibens spēriena liesmas vispirms apņēma baznīcas torņa sānus, bet drīz vien tās ātri izplatījās visā baznīcas konstrukcijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tobrīd baznīcā neviens neatradās un nav cietušo, paziņoja varas iestādes.

Spenseras pilsētas ugunsdzēsēju priekšnieks apliecina, ka ikoniskais baznīcas tornis sabruka 45 minūšu laikā, kamēr ugunsdzēsēji centās apslāpēt liesmas. Turklāt ugunsgrēks apgabalā pārtrauca arī mobilā tālruņa signālus, jo baznīcas tornis darbojās kā mobilo sakaru tornis.

Draudzes pagaidu mācītājs Brūss Makleods sacījis, ka ēka tika būvēta no koka un citiem veciem, ugunsneizturīgiem materiāliem, tādēļ tā varēja tik ātri nodegt līdz pamatiem.Viņš piebilda, ka ir pāragri spriest, vai baznīcu, kuras draudzē ir aptuveni 30 cilvēku, varēs atjaunot.

“Kā tas ir daudzās Jaunanglijas kopienās, draudzes baznīca bija viena no pirmajām nozīmīgajām ēkām, kas tika uzcelta pilsētā un kalpoja gan reliģiskā, gan pilsoniskā statusā,” laikrakstam Globe sacīja Spenseras vēsturiskās komisijas priekšsēdētāja Mērija Beikere-Vuda.

“Ikoniskā baltā smaile kalnā ir bijusi bāka paaudzēm. Daudzas no Spenseru ievērojamākajām ģimenēm ir piederējušas baznīcai, un lielākā daļa ilggadējo iedzīvotāju ir apmeklējuši neskaitāmas kristības, kāzas, bēres un publiskus pasākumus,” sacīja Beikere-Vuda.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.