Latvijā
Rīga

Vienā no vēlēšanu iecirkņiem varētu notikt atkārtotas vēlēšanas0

Foto: ekrānuzņēmums no LETA video

Nav izslēgta iespēja par atkārtotu vēlēšanu rīkošanu vēlēšanu iecirknī Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā, ja konstatēto, iespējams, nederīgo aplokšņu dēļ, ja jautājuma skatīšana notiktu tiesā.

Situācijas attīstība saistībā ar dažiem simtiem neapzīmogoto aplokšņu varētu būt atkarīga no partiju sarakstu iespējamās rīcības, vai kāds no kandidātu sarakstiem uz šīs informācijas pamata nolemtu apstrīdēs Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus. Tādā gadījumā jautājuma izlemšana būtu tiesas ziņā.

Tas izriet no Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Bērziņas un Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas vadītāja Jura Kokina paustā.

Bērziņa norādīja, ka, ja šo, iespējams, 300 balsu skaits būs tāds, kas izšķirs vēlēšanu rezultātu, tad attiecīgajā vēlēšanu iecirknī varētu būt jārīko atkārtotas vēlēšanas. CVK vadītāja skaidroja, ka, ja kāds saraksts nolems apstrīdēt vēlēšanu rezultātus un tiesa šo lūgumu akceptēs, tādā gadījumā attiecīgajā iecirknī būtu jārīko jaunas vēlēšanas.

Kā skaidroja Kokins, attiecīgās aploksnes paredzēts neieskaitīt vēlēšanu rezultātos. Šīs aploksnes pašlaik arī nav paredzēts atvērt, bet par to atvēršanu nepieciešamības gadījumā var lemt, piemēram, tiesa. Tomēr pašlaik nav zināms, vai attiecīgais jautājums nonāks tiesā.

Video:

Kā ziņots, 97.vēlēšanu iecirknī, kas atrodas Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā neapzīmogotu aplokšņu dēļ par nederīgām atzīs, iespējams, 300 aploksnes, šodien preses konferencē žurnālistus informēja Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins.

Viņš skaidroja, ka šajā iecirknī iedzīvotājiem tika izdalīts vesels iepakojums neapzīmogotu aplokšņu, kuras atzīs par nederīgām, kad sāks skaitīt balsis. Pēc iecirkņa darbinieku paustā, ir aizdomas, ka šo vēstuļu skaits esot 300.

Saistītie raksti

Kokins minēja, ka likums nosaka, ka ja aploksne ir saplēsta vai bez iecirkņa zīmoga, tad tā uzskatāma par nederīgu. Viņš nemācēja teikt, kāpēc tāda situācija radusies, tomēr skaidroja, ka tas esot “cilvēciskais faktors”.

Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs uzsvēra, ka tas ir vienīgais šāds konstatētais gadījums, kā arī atzina, ka šai sakarā neko vairs nevar darīt, jo fakts, ka aploksnes nav apzīmogotas tika konstatēts par vēlu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.