Atklāj skulptūru “Mediķi pasaulei”
Atklāj skulptūru “Mediķi pasaulei”
Foto: Ieva Leiniša/LETA

“Visur Latvijas karogi, skan “Dievs, svētī Latviju”, Deli pat divi plaģiāti uztaisīti,” Bikše aizkustināts par viņa skulptūras apbrīnu Indijā 0

“Arī mākslas darbi emigrē, skulptūra “Mediķi pasaulei” šobrīd ir Indijā,” TV24 raidījumā “Preses klubs” stāsta Aigars Bikše, 13.Saeimas deputāts (AP!), tēlnieks, LMA profesors.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Ukraina pazemo Putinu, pārkāpjot vienu “sarkano līniju” pēc otras
Lasīt citas ziņas

“Viens indiešu hospitālis mani uzrunāja, bet tur tās sarunas nebija tik skaidras, tad mani uzrunāja no nelielas Indijas pilsēta, no Deli uz Ziemeļiem.

Viņi nodarbojas tieši ar kovida pētniecību, viņiem atvēra lielu laboratoriju, kur pēta vīrusa mutāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viens no viņu vadošajiem ārstiem iedomājās, ka viņiem pie tikko uzbūvētās jaunās medmāsu skolas šī skulptūra labi iederētos,” tēlnieks stāsta.

Atklāj skulptūru "Mediķi pasaulei"

Bikše apspriedies ar skulptūras atbalstītājiem un kopīgi nolēma šo sešus metrus vareno skulptūru uzdāvināt Indijas medmāsu skolai.

Viņš tika uzaicināts arī uz skulptūras atklāšanas pasākumu Indijā.

“Jāsaka, ka tādu atklāšanu es nebiju piedzīvojis, tik krāšņi! Latvijas vēstnieks Indijā arī bija ieradies, visur Latvijas karogi, mūsu himnu atskaņoja,” Bikše atceras.

Viņš arī pastāsta par interesantu atgadījumu, ka pēc Latvijas medmāsas aizceļošanas uz Indiju, pie Deli cita slimnīca bez atļaujas izvietojusi divas medmāsas skulptūras, kas ļoti līdzīgas Bikšes veidotajām.

SAISTĪTIE RAKSTI