Ugunsgrēka sekas Latvijas Okupācijas muzejā, kur dega jumta un ārsienas daļa 15-20 kvadrātmetru platībā.
Ugunsgrēka sekas Latvijas Okupācijas muzejā, kur dega jumta un ārsienas daļa 15-20 kvadrātmetru platībā.
Foto – LETA

VKPAI: Ugunsgrēkā būtiskākā bojātā vērtība ir Okupācijas muzeja ēkas apšuvums 5

Šīs dienas ugunsgrēkā cietis Latvijas Okupācijas muzeja ēkas apšuvums, kas Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) ieskatā ir būtiskākā bojātā vērtība.

Reklāma
Reklāma
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūrai LETA stāstīja inspektors Aivars Siliņš, lai apsekotu ugunsgrēkā cietušo ēku, viņš nav ticis tuvāk par norobežojošo zonu, tādēļ pašlaik ir tikai daļējs priekšstats par nodarītajiem postījumiem.

Apsekojot teritoriju, Siliņš secinājis, ka daļu no ēkas apšuvuma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki, veicot ugunsgrēku likvidēšanas darbus, ir noplēsuši nost. “Tie ir īpaši izgatavoti elementi, kas VKPAI skatījumā ir ēkas lielākā vērtība. Patlaban gan nav skaidrs, vai noņemtie elementi ir bojāti. Tam būs nepieciešams detalizētāks apsekojums,” skaidroja Siliņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas Okupācijas muzeja ēka nav iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, tādēļ VKPAI lielāku uzsvaru liek tieši uz ēkas fasādi.

Inspektors pieļāva, ka nākamnedēļ VKPAI sazināsies ar ēkas īpašniekiem, lai sarunātu iespēju aplūkot ugunsgrēkā cietušos bēniņus. Viņaprāt, iekštelpu apsekošana varētu arī sniegt lielāku priekšstatu par ēkas fasādes bojājumiem.

Jau ziņots, ka šodien Okupācijas muzejā ēkā, Latviešu strēlnieku laukumā, izcēlās ugunsgrēks.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja VUGD preses pārstāve Viktorija Gribuste, informāciju par dūmiem, kas nāk no Okupācijas muzeja ēkas, VUGD saņēma plkst.11.30. Plkst.12.25 ugunsgrēks tika lokalizēts. Kā pēc tam žurnālistiem pastāstīja notikuma vietā strādājušais VUGD pārstāvis Artūrs Putrālis, degšanas platība bija neliela. Dega ēkas jumts un ārsienas daļa 15-20 kvadrātmetru platībā.

Pēc ugunsdzēsēju rīcībā esošās informācijas, ēkā netika veikti nekādi būvniecības darbi, tajā nebija arī nekādu būtisku materiālo vērtību. Ugunsgrēka rezultātā ēkas konstrukciju stabilitāte nav apdraudēta.

Ugunsgrēks Okupācijas muzeja ēkā, spriežot pēc sākotnējās notikuma vietas apskates, varētu būt izcēlies elektroinstalācijas bojājumu dēļ, taču precīzus ugunsgrēka izcelšanās iemeslus izmeklēšanā skaidros Valsts policija.

Saistībā ar ugunsgrēku Okupācijas muzejā ir sākts kriminālprocess. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 18.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu. Tāpat noteiktas ekspertīzes, lai noskaidrotu ugunsgrēka izcelšanās iemeslus, skaidroja Valsts policijas preses pārstāve Diāna Lūkina.

Reklāma
Reklāma

Okupācijas muzeja ēku VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) ir apdrošinājuši par 1,2 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Ēka ir apdrošināta apdrošināšanas sabiedrībā “Ergo”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.