Laukos
Mežsaimniecība

VMD turpmāk oficiāli uzdots nodrošināt ģeotelpisko informāciju mežsaimniecības nozarē0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: LVM

Valsts meža dienestam (VMD) noteikts pienākums sagatavot un nodrošināt ģeotelpisko informāciju mežsaimniecības nozarē, paredz valdības šodien atbalstītie grozījumi dienesta nolikumā.

Līdz šim uzdevumi ģeotelpiskās informācijas iegūšanas koordinēšanas jomā ir noteikti Zemkopības ministrijas (ZM) nolikumā, lai gan attiecīgo informāciju gatavo VMD. Tāpēc VMD nolikumu jāpapildina ar uzdevumu sagatavot un nodrošināt ģeotelpisko informāciju mežsaimniecības nozarē, skaidro ZM.

Saskaņā ar izmaiņām dienesta nolikumā VMD turpmāk būs jāsagatavo un jāatjauno mežsaimniecības nozares politikas izstrādei un īstenošanai nepieciešamo ģeotelpisko informāciju atvērto datu veidā un jāsniedz attiecīgu ģeotelpiskās informācijas pakalpojumu atbilstoši kompetencei.

Tāpat VMD būs jānodrošina ģeotelpisko datu kopu un to metadatu iegūšanu, sagatavošanu, aktualizēšanu un pieejamību atvērto datu veidā valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā atbilstoši kompetencei.

Izmaiņas VMD nolikumā paredz arī tiesības dienestam pēc nepieciešamības noslēgt starptautiskās sadarbības līgumus, lai sekmīgāk pildītu savas funkcijas un uzdevumus.

Tādējādi VMD būs tiesības sadarboties ar valsts pārvaldes iestādēm, nevalstiskajām organizācijām, kā arī citiem sabiedrības pārstāvjiem, starptautiskajām institūcijām un organizācijām, to pārstāvjiem un ekspertiem, tostarp atbilstoši kompetencei slēgt sadarbības līgumus ar ārvalstu iestādēm, starpvalstu vai starptautiskajām organizācijām.

Tā kā 2020.gada 1.jūlijā stājas spēkā Administratīvās atbildības likums, nolikumā ir precizēta pārsūdzēšanas kārtība lēmumiem administratīvo pārkāpumu lietās. No šā gada 1.jūnija mežziņa, vecākā mežziņa un vecākā inspektora pieņemtos lēmumus administratīvo pārkāpumu lietā varēs pārsūdzēt virsmežzinim, bet virsmežziņa lēmumus – tiesā vai ģenerāldirektoram, kura pieņemtos lēmumus arī varēs pārsūdzēt tiesā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.