Dabā
Medības

VMD un LVC vienojušies apmainīties ar informāciju par negadījumiem ar savvaļas dzīvniekiem0

Foto: Pexels

Valsts meža dienests (VMD) un “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) ir noslēguši sadarbības līgumu, kas paredz apmainīties ar informāciju par negadījumiem, kuros ir iesaistīti savvaļas dzīvnieki, pastāstīja VMD Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.

Saskaņā ar attiecīgo līgumu, VMD pēc LVC pieprasījuma jāsagatavo un jānosūta Meža valsts reģistrā informāciju par transportlīdzekļu notriektajiem medījamajiem dzīvniekiem, tostarp ziņas par bojā gājušo medījamo dzīvnieku sugu, notikuma vietu un datumu.

Pēc Lūša teiktā, LVC attiecīgo informāciju izmantos atbilstoši savu funkciju izpildes nodrošināšanai, tajā skaitā esošo brīdinājuma zīmju vietu auditēšanā un satiksmes drošības uzlabošanā.

LETA jau ziņoja, ka Ceļu satiksmes drošības padomes domnīca šā gada 15.martā sprieda par ceļu satiksmes negadījumiem, kuros iesaistīti dzīvnieki, un iespējamām kampaņām vai metodēm šādu ceļu satiksmes negadījumu samazināšanai.

Domnīcas vadītājs Tālivaldis Vectirāns sēdes noslēgumā pauda, ka LVC kopā ar VMD jāstrādā pie risinājuma, jāaktivizē statistiskā informācija un jāauditē esošo brīdinājuma zīmju vietas. LVC pilotprojekta ietvaros atsevišķās vietās jāuzstāda arī atstarojošie reflektori un ceļa nožogojumi.

Tāpat vēstīts, ka 2018.gadā uz Latvijas autoceļiem notikuši 612 satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti savvaļas dzīvnieki, kas ir par 6% vairāk nekā 2017.gadā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.