Volodimirs Zelenskis
Volodimirs Zelenskis
Foto:Scanpix/EPA/CLEMENS BILAN

VIDEO. Zelenskis aicina Poliju nekavējoties tikties “graudu sarunās” uz robežas: “Tā ir militārā ekonomika, tā nodrošina fronti un jums brīvību!” 122

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien paziņoja, ka ir devis rīkojumu valdībai tuvākajā laikā ierasties pie robežas ar Poliju, un aicinājis Polijas premjerministru Donaldu Tusku organizēt tur sarunas.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13
Lasīt citas ziņas

“Es esmu devis rīkojumu mūsu valdībai līdz 24.februārim atrasties uz robežas starp mūsu valstīm. Ukrainas valdības vadītājam, visai mūsu valdībai, sākot no loģistikas un beidzot ar lauksaimniecības nozari, un, protams, Ukrainas aizsardzības ministram, jo šī blokāde uz robežas diemžēl rada papildu draudus arī mūsu puišu apgādei ar ieročiem frontē,” videovēstījumā sacīja Zelenskis.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Un es lūdzu arī jūs, Donald, premjerministra kungs, ierasties pie robežas. Andžej, prezidenta kungs, es lūdzu jūs atbalstīt šo dialogu. Tā ir valsts drošība, mēs nedrīkstam to novilcināt.

Tuvākajās dienās mums ir iespēja to izdarīt,” pavēstīja Zelenskis.

Zaļenskis sacīja, ka viņš ir “gatavs būt uz robežas kopā ar mūsu valdību”.

Viņš arī vērsās pie Eiropas Komisijas: “Mums ir jāsaglabā vienotība Eiropā. Tā ir Eiropas Savienības fundamentāla interese. Tāpēc Ukraina vēršas pie Eiropas Komisijas, lai šajā sanāksmē piedalītos Eiropas Komisijas pārstāvis.”

Prezidents norādīja, ka “Ukrainas graudu cena mums ir īpaša, tāpat kā jebkuriem citiem produktiem, ko pašlaik ražo mūsu ekonomika.

Tā ir militārā ekonomika, uzņēmumi, kas strādā un ļauj Ukrainai nodrošināt fronti, un līdz ar to arī mūsu neatkarības, mūsu brīvības un līdz ar to arī jūsu brīvības saglabāšanu”.

“Ukraina vienmēr atcerēsies Polijas izvēli, ko tā izdarīja 24.februārī, reaģējot uz Krievijas iebrukumu. Tā bija izvēle par labu kopīgam spēkam, par labu tam, ka mums kopīgiem spēkiem jāuzvar kaujās pie Dņepras, lai mums nebūtu jāmeklē veidi, kā veikt jaunu brīnumu pie Vislas,” paziņoja Zelenskis.

“Es domāju, ka visi sapratīs, ka Ukraina nevar samierināties ar to, kas notiek uz mūsu valstu robežas. Vēl jo vairāk tāpēc, ka tur ir sākuši parādīties klaji proputiniski saukļi.

Tas ir nepareizi un pret solidaritāti,” sacīja Zelenskis. Viņaprāt, “šajā situācijā joprojām ir daudz vairāk politikas nekā ekonomikas, un tikai Maskava tagad priecājas”.

“Un, kad mūsu ukraiņu autovadītāji stāv bloķēti uz Polijas ceļiem, tas parāda, ka politiķiem vajadzētu pastiprināt reālu dialogu. Visos līmeņos,” teica prezidents.

Polijas lauksaimnieki jau vairākas nedēļas bloķē Ukrainas kravas automašīnu iebraukšanu savā valstī, protestējot pret, viņuprāt, negodīgo konkurenci, ko rada lētāku produktu imports no Ukrainas. Pirms tam robežu aptuveni divus mēnešus bloķēja Polijas kravas automašīnu vadītāji.

Strīds par lauksaimniecības produktu eksportu ir saasinājis attiecības starp Kijivu un Varšavu, kas ir viena no uzticamākajām Ukrainas atbalstītājām tās karā ar Krieviju.

Polijas policija sākusi izmeklēšanu par lauksaimnieku protesta akcijā izkārtu plakātu ar aicinājumu Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam “sakārtot Ukrainu”.

Polijas Ārlietu ministrija nosodīja šādus saukļus un norādīja, ka to varētu būt ietekmējusi Krievija.

“Mēs uzskatām, ka tas ir ekstrēmu un bezatbildīgu grupu mēģinājums pārņemt lauksaimniecības protesta kustību, iespējams, Krievijas aģentu ietekmē,” paziņoja ministrija.

Protestos otrdien Polijas dienvidos

lauksaimnieki izkāra pie traktora plakātu ar uzrakstu “Putin, sakārto Ukrainu, Briseli un mūsu valdību” un Padomju Savienības karogu.

Fotogrāfijas ar plakātu plaši izplatījās sociālajos medijos, izsaucot niknas atbildes no ukraiņu lietotājiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.