Foto: SIPA/Scanpix/LETA

Zem “Nord Stream 2” cauruļvada atrasts aizdomīgs objekts – Putins apgalvo, ka tā varētu būt sprādzienbīstama ierīce 25

Melnajā jūrā zem “Nord Stream 2” cauruļvada esot atrasts aizdomīgs objekts, vēsta “Dailymail”.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Ceļā no Rojas uz Roņu salu pazuduši divi cilvēki. Atpūtniekus ceļā pārsteigusi vētra 40
Lasīt citas ziņas

Krievijas prezidents Vladimirs Putins teicis, ka Krievijas enerģētikas uzņēmuma “Gazprom” nomātais kuģis atradis antenai līdzīgu objektu aptuveni 19 jūdžu attālumā no vietas, kur pagājušajā gadā eksplodēja “Nord Stream” cauruļvadi. Viņš apgalvoja, ka objekts varētu būt sprādzienbīstama ierīce un brīdināja par jauna sprādziena iespējamību.

“Eksperti lēš, ka tā varētu būt antena, kas uztver signālu, lai detonētu sprādzienbīstamo ierīci, kas varētu būt novietota zem cauruļvadu sistēmas,” sacīja Putins.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dānija atzina, ka šī ierīce ir atrasta, taču pašreiz nerada risku. “Mūsu varasiestādes novērtējušas, ka nepastāv tiešs risks drošībai un līdz ar to netiek apdraudētas cilvēku dzīvības vai kuģošana,” uzsvēris Dānijas ārlietu ministrs Larss Loke Rasmusens (Lars Løkke Rasmussen)
“Nord Stream” cauruļvadus, kas savieno Krieviju un Vāciju, Baltijas jūrā pērnā gada septembrī skāra virkne neizskaidrojamu sprādzienu, ko Maskava dēvēja par starptautiskā terorisma aktu.

Putins par “tīrām muļķībām” nosaucis savu pagājušā gada apgalvojumu, ka bojājumus gāzes cauruļvados izraisījuši ukraiņi, un atkal ar pirkstu norāda uz ASV.

“Ņemot vērā objekta atrašanās vietu, atbildīgās iestādes pašlaik izvērtē drošības un vides apsvērumus,” Dānijas Ārlietu ministrija norādījusi vēstulē Krievijas Ārlietu ministrijai, izmantojot vēstniecības Kopenhāgenā starpniecību.

“Mēs jautājām Dānijas atbildīgajām iestādēm par iespēju sadarboties, veidojot starptautiskas ekspertu darba grupas,” teicis Putins intervijā televīzijas kanālam “Rossija 1”. “Atbilde, kā jau minēju, bija nenoteikta. Viņi vienkārši neatbildēja. Teica, ka mums jāgaida.”

Uz televīzijas kanāla reportieres jautājumu, vai tas varētu būt teroristu uzbrukums “Nord Stream”, Putins atbildēja: “Jā, jā, jā, spriežot pēc visa. Bija vairākas sprādzienbīstamas ierīces, kaut kas uzsprāga un kaut kas nē. Iemesli nav skaidri.”

Pagājušajā nedēļā Vācijas laikrakstā “Die Zeit” tika ziņots, ka vācu izmeklētājiem ir radušās aizdomas, ka sprāgstvielu novietošanai uz cauruļvada tika izmantota ukraiņiem piederoša jahta “Andromeda”.

“Nord Stream 2” tika uzbūvēts, lai apgādātu Eiropu ar gāzi, bet pašlaik NATO valstis pēc Putina iebrukuma Ukrainā meklē alternatīvas piegādes iespējas.

VIDEO skatāms šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.