Laukos
Politika

“Zemnieku saeima” aicina turpināt atbalstīt 5% PVN likmi saglabāšanu arī pēc 2020.gada0

Foto: Zane Bitere/LETA

Biedrība “Zemnieku saeima” aicina deputātus arī turpmāk atbalstīt samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem, aģentūru LETA informēja organizācijas sabiedrisko attiecību speciālists Sandis Liepa.

Kā norāda “Zemnieku saeima”, ceturtdien, Saeimai nodot izskatīšanai komisijās opozīcijas deputātu iesniegto priekšlikumu samazināto 5% PVN likmi Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem piemērot arī pēc patlaban paredzētā termiņa beigām – pēc 2020.gada 31.decembra, to atbalstīja 45 deputāti, bet pret šo “sabiedrībai un nozarei būtisko jautājumu” balsoja 40 deputāti.

“Zemnieku saeima” aicina deputātus objektīvi izvērtēt pieejamos datus un arī turpmākajos balsojumos atbalstīt samazinātā PVN piemērošanu Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem.

Biedrība uzskata, ka laikā, kopš 2018.gada 1.janvāra Latvijā ir ieviests samazinātā 5% PVN likme Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem, tā attiecīgajai produktu grupai ir devusi lielu pienesumu veselīga dzīvesveida veicināšanai sabiedrībā un Latvijas tautsaimniecībai kopumā.

“Pagājuši nepilni trīs gadi, kopš Latvijā svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem tiek piemērota 5% PVN likme. Kā liecina Zemkopības ministrijas (ZM) informatīvais ziņojums, dažādu pārkāpumu skaits augļu, ogu un dārzeņu tirdzniecībā ir samazinājies par 20% un vidējais darba ņēmēju skaits nozarē ir pieaudzis par gandrīz 6%. Tādējādi legāli strādājošie komersanti ir kļuvuši konkurētspējīgāki, vienlaikus augļu, ogu un dārzeņu cenas samazinājušas par 11,7,” norādīja “Zemnieku saiemas” pārstāvis.

Tāpat viņš uzsvēra, ka papildus minētajam Latvijas tautsaimniecība un nozare uzrādījusi virkni pozitīvas tendences – augļkopībā un dārzeņkopībā pieaudzis PVN maksātāju skaits, palielinājies apgrozījums un palielinājušās ražošanas platības.

Savukārt Latvijas tirgotāju apkopotie dati liecina, ka PVN samazināšana Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem ir palielinājusi to patēriņu pat par 14%.

Saistītie raksti

“Zemnieku saeima” ir lauksaimnieku organizācija, kas dibināta 1999.gadā. Biedrības pamatdarbība ir biedru interešu pārstāvēšana, lauksaimniekiem labvēlīgas politikas veidošana, biedru informēšana un izglītošana.

“Zemnieku saeimas” biedri ir gandrīz 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas. Biedrības biedri apsaimnieko vairāk nekā 500 tūkstošus hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes un saimniecībās nodrošina darbu vairāk nekā 4000 darbinieku.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
“Reizēs, kad pagurstu, saku sev: Ati, jādara, nedrīkst padoties!” Karsto punktu reportieris Atis Klimovičs par savu jaunāko projektu
Intervija 9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Policisti saraudina sirmgalvi, kura pie veikala tirgo ābolus 47
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Dzimtās zemes klēpī guldīts viens no Latvijas valstiskuma virzītājiem – Miķelis Valters 1
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Dzīvoklī atstātās pēdas nevēsta neparko labu.” Ģimene izmisīgi meklē pazudušo Leonu
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Kaut ko tādu piedzīvot nenovēlu nevienam.” Itālijā apcietinātās mūziķes Dženiferes māte sīkāk pastāsta par notikušo 22
12 stundas