Eiropa

Zviedriju aicina veidot ciešāku sadarbību ar NATO0

Foto – AFP/LETA

Norādot, ka Krievijas rīcība rada pamatu satraukumam, Zviedrijas Aizsardzības politikas padomdevēju komiteja aicinājusi veidot ciešāku sadarbību ar NATO, tostarp Baltijas valstīm.

 

“Politiskā attīstība Krievijā ir satraucoša, satraucoši ir arī tās bruņoto spēku ambiciozie modernizācijas plāni, kas palielina nedrošību,” norāda komitejas priekšsēdētāja parlamenta deputāte Cecīlija Vidergrena. Komitejā darbojas pārstāvji no valdības un parlamentā iekļuvušajām partijām. Komitejas jaunākajā ziņojumā, tāpat kā 2007. gada dokumentā, secināts, ka tuvākajā nākotnē nepastāv uzbrukuma draudi. Tomēr parlamentārieši atzīst, ka politiskā attīstība Krievijā varētu radīt satraukumu, turklāt Krievijas virzība pretim autoritārismam varētu izraisīt nestabilitāti, tādēļ komiteja aicina Zviedriju paplašināt sadarbību ar NATO.

Līdzās aicinājumam veidot ciešāku sadarbību ar NATO valdība aicināta arī paplašināt sadarbību ar ziemeļvalstīm, kā arī Baltijas valstīm. “Ar Eiropas integrāciju un paplašināšanos mūsu drošība pieaug,” secināts ziņojumā, piebilstot, ka Zviedrijai ir jāņem vērā, ka uzbrukuma gadījumā tiktu skartas vairākas apgabala valstis, nevis tikai Zviedrija.

Kā jau vēstīts, aprīļa nogalē tapa zināms, ka Krievijas iznīcinātāji pirms Lieldienām pie Zviedrijas robežas veikuši treniņlidojumus, simulējot uzbrukumu Zviedrijai. Izskanējusī informācija liecina, ka Zviedrijas armija nav spējusi nekavējoties reaģēt, tādēļ tai nācies paļauties uz NATO iznīcinātāju palīdzību.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.