Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
9. maijs, 2014
Drukāt

1874. gada 9. maijā

9maijs_Karters_2

Pirms 140 gadiem, 1874. gada 9. maijā, Kensingtonā, Londonas rietumos, mākslinieka ģimenē piedzima leģendārais eģiptologs, Tutanhamona kapeņu atklājējs Hovards Kārters.

Interese par seno Ēģipti viņā dzima 1891. gadā, kad 17 gadu vecumā Britu muzeja darbinieku Kārteru paņēma līdzi arheoloģiskā ekspedīcijā kā zīmētāju. Vēlāk viņš pavadīja gadus, veicot izrakumus Karaļu ielejā pie Tēbām, atklādams aizvien jaunas kapenes un dzīdams pēdas Tutanhamona atdusas vietai. Vēsturiskais brīdis pienāca 1922. gada 4. novembrī, kad strādnieki Ramzesa VI kapeņu apkaimē uzdūrās smilšu apbērtam akmens kāpņu pakāpienam. Kāpnes attīrīja, un skatienam pavērās aizmūrētā ieeja faraona nekropolē. Tās neskartais durvju zīmogs liecināja, ka meklētais atrasts. Seno laupītāju neskartās Tutanhamona kapenes ar bagātībām un sienu zīmējumiem padarīja Kārteru pasaulslavenu. 20. gados visu pasauli pārņēma “eģiptomānija” – aizraušanās ar senās Ēģiptes vēsturi un kultūras mantojumu.

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+