Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
18. maijs, 2015
Drukāt

1915. gada 18. maijā

18maijs_Tanks_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 18. maijā, Rīgā Krievu–Baltijas vagonrūpnīcā tika pabeigts darbs pie lidotāja un minētās rūpnīcas meistara Aleksandra Porohovčikova izstrādātā vienkāpurķēdes transporta līdzekļa, kura nosaukums bija “Vezdehod”, tas ir, “Visurgājējs”.

Padomju laikā un Krievijas tehnikas vēstures literatūrā šo savdabīgo mašīnu joprojām traktē kā pirmo tanku Krievijā, tomēr kritiķi aizrāda, ka “Visurgājēju” par tanku īsti nosaukt nevar. Tam nebija ne bruņu, ne bruņojuma, kaut gan Porohovčikovs tādus plānoja. Arī ārēji braucamais maz atgādināja to, ko Rietumos uzskatīja par tanku. Mašīnas izmēģinājumi notika 1915. gada jūnijā Pulka kazarmu teritorijā Pārdaugavā. Prakse parādīja, ka konstrukcijā vēl ir ļoti daudz nepilnību un nav pamata uzskatīt “Visurgājēju” par kaujas mašīnu. Tās vienīgā kāpurķēde regulāri krita nost, motora jaudas nepietika un faktiski “tanks” spēja braukt tikai taisni, jo mēģinājumi pagriezties varēja izraisīt stūres riteņu konstrukcijas salūšanu. Neskatoties uz centieniem mašīnu uzlabot, 1916. gadā darbi pie Porohovčikova “tanka” tika apturēti.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (19)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (1)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+