Mobilā versija
+4.3°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
18. maijs, 2015
Drukāt

1915. gada 18. maijā

18maijs_Tanks_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 18. maijā, Rīgā Krievu–Baltijas vagonrūpnīcā tika pabeigts darbs pie lidotāja un minētās rūpnīcas meistara Aleksandra Porohovčikova izstrādātā vienkāpurķēdes transporta līdzekļa, kura nosaukums bija “Vezdehod”, tas ir, “Visurgājējs”.

Padomju laikā un Krievijas tehnikas vēstures literatūrā šo savdabīgo mašīnu joprojām traktē kā pirmo tanku Krievijā, tomēr kritiķi aizrāda, ka “Visurgājēju” par tanku īsti nosaukt nevar. Tam nebija ne bruņu, ne bruņojuma, kaut gan Porohovčikovs tādus plānoja. Arī ārēji braucamais maz atgādināja to, ko Rietumos uzskatīja par tanku. Mašīnas izmēģinājumi notika 1915. gada jūnijā Pulka kazarmu teritorijā Pārdaugavā. Prakse parādīja, ka konstrukcijā vēl ir ļoti daudz nepilnību un nav pamata uzskatīt “Visurgājēju” par kaujas mašīnu. Tās vienīgā kāpurķēde regulāri krita nost, motora jaudas nepietika un faktiski “tanks” spēja braukt tikai taisni, jo mēģinājumi pagriezties varēja izraisīt stūres riteņu konstrukcijas salūšanu. Neskatoties uz centieniem mašīnu uzlabot, 1916. gadā darbi pie Porohovčikova “tanka” tika apturēti.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (17)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+