Mobilā versija
+3.3°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
25. oktobris, 2012
Drukāt

1922. gada 25. oktobrī

25okt_pilsonkars_22

Pirms 90 gadiem, 1922. gada 25. oktobrī, tā sauktās Tālo Austrumu republikas revolucionārā armija – Ļeņina lieliniekiem lojāls spēks – J. Uboreviča vadībā ieņēma Krievijas Tālo Austrumu pilsētu Vladivostoku.

 

Baltgvardu vienības un Japānas karaspēks, kas tobrīd bāzējās pilsētā, to atstāja. Šo dienu Krievijā tradicionāli uzskata par četrus gadus ilgušā Pilsoņu kara noslēgumu. Sagruvušās impērijas asiņaino juku periods bija neatgriezeniski mainījis dzīvi arī tūkstošiem latviešu, no kuriem tikai daļai izdevās pēc Krievijas bēgļu gaitām atgriezties dzimtenē. Lēš, ka Krievijas Pilsoņu karš prasīja vismaz 2,5 miljonus dzīvību.

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+