Mobilā versija
+1.2°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
9. jūnijs, 2014
Drukāt

1934. gada 9. jūnijā

9jun_Daks_2

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 9. jūnijā, pirmizrādi ASV piedzīvoja Volta Disneja multiplikācijas filma ”Mazā gudrā Vistiņa” (”The Wise Little Hen”).

Tā skatītāji iepazina Disneja filmiņu un komiksu jauno varoni Donaldu Daku. Filmiņas fabula bija tradicionāla šim tēlam: Vistiņa lūdz Dakam palīdzību kukurūzas stādīšanā un novākšanā, taču blēdīgajai un slinkajai pīlei allaž ”sāp vēders”. Septiņu minūšu ilgā didaktiskā stāsta beigās Donalds Daks gūst mācību, kad cerēto gardumu vietā no Vistiņas saņem pudeli rīcineļļas. Tiesa, Donalds Daks filmiņā nebija galvenais varonis un arī turpmāk pildīja lielākoties otrā plāna lomas, tomēr 1937. gadā Disneja studijā tapa multiplikācijas filma ”Dons Donalds”, kurā jau darbojās viņa sirdsdāma Deizija Daka. Gadu vēlāk uz ekrāniem nonāca Daka māsasbērni Tiks, Triks un Traks, kā arī citi viņa radi. Mūsdienās Donalds Daks ir klasisks Rietumu popkultūras tēls un tam ir sava zvaigzne Holivudas zvaigžņu alejā.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+