Mobilā versija
-1.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Pirmdiena, 11. decembris, 2017
10. aprīlis, 2013
Drukāt

1963. gada 10. aprīlī

10apr_Zemudene_22

Pirms 50 gadiem, 1963. gada 10. aprīlī, izmēģinājuma brauciena laikā tehniska defekta dēļ Atlantijas okeānā 350 km attālumā no ASV krasta nogrima atomzemūdene ”Thresher”.

 

Bojā gāja visi 129 cilvēki, kas tajā atradās. Vēsturē tas bija pirmais atomzemūdenes bojāejas gadījums. Eksperti uzskata, ka iegremdēšanās laikā atgadījies īssavienojums, kura dēļ automātiski pārstājis darboties zemūdenes kodolreaktors. Palikusi bez spēka iekārtas, tā sāka grimt nekontrolēti. Grimšana turpinājās līdz dziļumam, kurā pieaugošais ārējais spiediens ielauza korpusu un tas momentā pieplūda ar ūdeni. Īsi pirms katastrofas pavadošais kuģis saņēma ”Thresher” ziņu, ka zemūdenei ”radušās nelielas grūtības” un tā mēģina iznirt, izpūšot balasta ūdeņus. Tomēr zemās temperatūras apstākļos strauji aizsalušo saspiestā gaisa cauruļvadu dēļ tas neizdevās. ”Thresher” vraks joprojām atrodas 2,6 km dziļumā, salūzis sešās daļās.

 

Pievienot komentāru

Sinagoga Zviedrijā apmētāta ar degošiem priekšmetiemJauniešu grupa maskās sestdienas vakarā apmētāja ar degošiem priekšmetiem sinagogu Zviedrijas pilsētā Gēteborgā, ziņoja vietējie mediji.
Draugiem Facebook Twitter Google+