Latvijā
Sabiedrība

4.maijā Latvijas Televīzijā būs īpaša programma0

Publicitātes foto/Avots: Latvijas Televīzija

Sagaidot 4. maiju – Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 29. gadadienu – Latvijas Televīzija piedāvās ne vien tradicionālās svētku pārraides, bet arī filmu – Annas Vidulejas krāšņo romantisko komēdiju “Homo Novus”.

Jau plkst. 9 tiešraidē no Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles LTV1 būs vērojams tradicionālais ekumēniskais dievkalpojums.

Plkst. 11 tiešraidē būs iespējams vērot Nacionālo bruņoto spēku dienas ietvaros notiekošo Militāro parādi Jēkabpilī.

Nacionālo bruņoto spēku diena šogad tiks aizvadīta Latvijas armijas un Neatkarības kara 100. gadadienas zīmē. Parādi komandēs Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris pulkvedis Māris Simsons.

Plkst. 12 kā ierasts valsts svētkos, būs vērojama Saeimas svinīgā sēde.

Pērn Latvijas Televīzija pārraidīja 15 projekta “2018. Latvijas hronika” ietvaros tapušas dažādu režisoru dokumentālas īsfilmas, kas dokumentēja . Projekta mērķis bija radīt dokumentālo filmu, kas šos mazos stāstus apvienotu citā poētiskā redzējumā – kā analoģiju ar Rīgas poētiskā dokumentālā kino skolas paraugam, filmai “235 000 000”.

Tas rezultējies režisora Daiņa Kļavas un scenārija autora Matīsa Gricmaņa kopdarbā “Hronika. 2018”, kas, apvienojot īsfilmu stāstus, veido savdabīgu Latvijas valsts simtgades notikumu ainavu. Filmas komanda norāda – tas ir mēģinājums pārliecināties, vai poētiskā kino kodi ir nolasāmi un saprotami arī mūsdienās.

Plkst 14.20 būs vērojama Valsts augstāko apbalvojumu pasniegšanas ceremonija Rīgas pilī. Triju Zvaigžņu ordeņus, Viestura ordeņus un Atzinības krustus saņems cilvēki, kuri veicinājuši valsts neatkarības atgūšanu, stiprinājuši mūsu valsti, padarījuši to atpazīstamu pasaulē un kaldinājuši ievērojamus panākumus profesionālās darbības laukā.

Plkst. 17.45 televīzijas pirmizrādi piedzīvos animācijas īsfilma “Dziedošais Hugo un viņa neticamie piedzīvojumi”. Grupas “Prāta Vētra” bundzinieks Kaspars Roga radījis stāstu par ambiciozu gailēnu vārdā Hugo, kura dzīve rit ērtā kūtī. Tomēr Hugo ar to nepietiek – viņš vēlas kļūt par slavenu dziedātāju. Lomas ieskaņojuši Renārs Kaupers, Jānis Jarāns, Dainis Porgants, Aldis Kalniņš, Zuarguss KZ un citi.

4. maija svētku vakarā LTV1 ēterā būs vērojama Nacionālā Kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros tapusī Anšlava Eglīša romāna “Homo Novus” ekranizācija.

“Homo Novus” ir Latvijas simtgades skatītākā filma, un šo pozīciju sasniedza nieka 3 mēnešu laikā pēc kino pirmizrādes. Greznais Annas Vidulejas kino darbs ieraus skatītājus 1930. gadu Rīgas bohēmā. Izcilā aktieru komanda – Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Agnese Cīrule, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa un daudzi citi, galvenajā lomā – jaunais aktieris Igors Šelegovskis – ar aizrautību izspēlē 1930. gadu latviešu mākslinieku bohēmu un spožumu, ne mirkli nezaudējot humora izjūtu.

Plkst. 18.35 skatītājiem būs iespēja noskatīties stāstu par filmas tapšanu – raidījuma “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” epizodi par komandas darbu kopš pirmās filmēšanas dienas.

Pašā vakarā, plkst. 23.35 skatītāji varēs vērot leģendārās Rolanda Kalniņa filmas “Četri balti krekli” atjaunoto versiju.

LA.lv