×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2013
Drukāt

“64 krēsli” ēkā uzstādīs gaisa pārspiediena sistēmu; situāciju cer atrisināt drīzumā (2)

Foto - LetaFoto - Leta

Aktieris Andris Bulis (no kreisās) un producents Juris Millers

Jau pirmdien ēku Marijas ielā 20, kur atrodas mākslas telpa “64 krēsli”, apmeklēs speciālisti, kas izvērtēs iespējas uzstādīt gaisa pārspiediena sistēmu ēkas kāpņu telpā, aģentūrai BNS pastāstīja producents un mākslas telpas īpašnieks Juris Millers, paužot cerību, ka izveidojušos situāciju varētu atrisināt tuvāko nedēļu laikā.

Viņš informēja, ka piektdien ticies ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvjiem, ar kuriem apspriesti trīs risinājuma varianti. Millers atzina, ka reāls ir viens variants – gaisa pārspiediena sistēmas uzstādīšana ēkas kāpņu telpā, lai ugunsgrēka gadījumā neļautu piedūmoties kāpņu telpai.

Millers arī pieļāva iespēju, ka varētu samazināt skatītāju vietu skaitu līdz aptuveni 50 cilvēkiem, taču uzsvēra, ka tad tur rādītās izrādes būs ekskluzīvs pasākums. Pašlaik zāles ietilpība ir plānota aptuveni 70 vietu.

Viņš teica, ka būvinspekcija un VUGD korekti izprotot situāciju, īpaši ņemot vērā projekta starptautisko nozīmību, un kopā ar teātri vēlas operatīvi to atrisināt.

“Būvnieki grib, lai pārslēdz no dzīvojamām uz publiskām telpām, kurš ir tipisks birokrātisks gājiens, kas netika prasīts nevienam citam dzīvoklī strādājošam teātrim,” aģentūrai BNS sacīja Millers, īpaši uzsverot, ka nevienā citā līdzīgā gadījumā šādus saskaņojumus neprasīja.

Pašlaik publiskie pasākumi ir atcelti. Tiem, kas nopirkuši biļetes uz izrādēm, tiek piedāvāts tās vai nu atdot atpakaļ, apmainīt pret biļetēm uz tuvāko publisko pasākumu, vai arī apmainīt pret ielūgumiem uz aktiera Andra Buļa privātajām viesībām, kurās viņš spēlē monoizrādi.

VUGD pārstāve Viktorija Šembele aģentūrai BNS pastāstīja, ka juridiski telpas skaitās dzīvojamā platība un līdz ar to, vērtējot pasākumus un tālāko rīcību, VUGD vadījās no normatīvajos aktos noteiktām prasībām tieši dzīvojamajai platībai.

Līdz piektdienai telpu īpašniekam bija vai nu jāsamazina cilvēku skaits, kas uzturas šajās telpās vienlaicīgi, atbilstoši tam, kā tas paredzēts dzīvojamām platībām, vai nu jāveic pasākumi, lai nodrošinātu ugunsdrošības prasības, kādas paredzētas publiskajām telpām, tas ir, arī tie pārkāpumi, kurus VUGD konstatēja jau iepriekš. Ja tas netiktu izpildīts, VUGD vērstos tiesībsargājošajās institūcijās par tīšu ugunsdrošības pārkāpumu nenovēršanu.

Jau ziņots, ka VUGD, veicot pārbaudi dzīvoklī Marijas ielā 20 iekārtotajā mākslas telpā “64 krēsli”, secinājis, ka netiek ievērotas būtiskas ugunsdrošības prasības un tas apdraud cilvēku drošību. Vislielākās bažas VUGD ir par to, ka, izceļoties ugunsgrēkam kādā ēkas vietā, dūmi un liesmas izplatīsies pa visu ēku un teātra apmeklētājiem praktiski nebūs iespēju evakuēties, jo ir viena kāpņu telpa – evakuācijas izeja, kurā nav ierīkota dūmu ventilācijas vai novadīšanas sistēma. Teātra telpās arī nav ierīkota ugunsdzēsības signalizācija, dūmu detektori, un nav izvietoti ugunsdzēšamie aparāti, kas ļautu savlaicīgi atklāt ugunsgrēka izcelšanos un ierobežot tā izplatību.

Tāpat VUGD pauda bažas par to, ka konstrukciju pārslodzes dēļ iespējama ēkas konstrukciju deformācija vai pat sabrukums, jo to noteiktā slodze vairākkārt tiek pārsniegta, ja vienā dzīvoklī vienlaicīgi uzturas apmēram 70 cilvēku.

Dzīvoklī esošā mākslas telpa “64 krēsli” ir privātas iniciatīvas projekts, kas tiek realizēts kādreizējā komunālā dzīvokļa telpās ēkas piektajā stāvā. Telpu izveidojis producents Juris Millers, tajā izrāda režisores Gaļinas Poļiščukas iestudēto izrādi, bet vēlāk paredzēti arī dažādi pasākumi “Rīga 2014” ietvaros.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ar to “Rīga 2014” un jēdzienu “starptautiska nozīme” ir vienkārši nekaunīga spekulācija no Killera puses 🙂

  2. Kadu starptautisko nozīmību?

Draugiem Facebook Twitter Google+