Mobilā versija
Brīdinājums +2.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
5. aprīlis, 2016
Drukāt

“Panamas dokumentu” firma vērš uzmanību uz “neprecīzām” mediju ziņām par tās darbību (2)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Datu noplūdināšanas skandāla centrā nokļuvusī Panamas juridiskā firma “Mossack Fonseca” ir paziņojusi, ka mediji “neprecīzi” ziņojuši par tās darbību.

“Šajās ziņās notiek paļaušanās uz pieņēmumiem un stereotipiem un tiek izmantota sabiedrības neinformētība par mūsu firmai līdzīgu uzņēmumu darbību,” norādīja “Mossack Fonseca”.

Firma uzsvēra, ka tai nekad nav tikušas izvirzītas apsūdzības par kriminālnoziegumiem.

Firma saviem klientiem izveidoja ārzonas kompānijas “dažādu pamatotu iemeslu dēļ, tai skaitā, lai veiktu pārrobežu [uzņēmumu] apvienošanu un iegādi, bankrotus, īpašumu plānošanu, [gādātu par] personīgo drošību un veiktu citās jurisdikcijās esošo investoru kapitāla apvienošanu un restrukturizāciju,” paziņoja “Mossack Fonseca”.

“Mēs esam tiesiski un praktiski ierobežoti mūsu spējā regulēt mūsu inkorporēto kompāniju, vai kompāniju, kurām mēs sniedzam citus pakalpojumus, izmantošanu,” atzina Panamas juridiskā kompānija.

Kā ziņots, no “Mossack Fonseca” datu centra ir nopludināti 11,5 miljoni nodokļu dokumentu, kuros redzams, ka šī firma palīdzējusi pasaules politiķiem un slavenībām slēpt savu mantu no nodokļu iestādēm.

Vācijas laikraksts “Sueddeutsche Zeitung” ieguva “Mossack Fonseca” dokumentus no anonīma avota un dalījās ar citiem pasaules medijiem, izmantojot Izmeklējošo žurnālistu starptautisko konsorciju (ICIJ).

Noplūdinātie dokumenti par apmēram 140 politiķu slēptiem ofšoru darījumiem attiecas uz gandrīz 40 gadus ilgu periodu. Panamā bāzētajai firmai “Mossack Fonseca” ir biroji vairāk nekā 35 valstīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. citas izejas jau nav, kā tikai visu noliegt un arī mēģināt uzgrūst vainu kādam savam konkurentam.

  2. vainīgi ir nevis s.ūdu brūvētāji, bet tie, kuri neklusēja 🙂

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+