Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
5. aprīlis, 2016
Drukāt

“Panamas dokumentu” firma vērš uzmanību uz “neprecīzām” mediju ziņām par tās darbību (2)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Datu noplūdināšanas skandāla centrā nokļuvusī Panamas juridiskā firma “Mossack Fonseca” ir paziņojusi, ka mediji “neprecīzi” ziņojuši par tās darbību.

“Šajās ziņās notiek paļaušanās uz pieņēmumiem un stereotipiem un tiek izmantota sabiedrības neinformētība par mūsu firmai līdzīgu uzņēmumu darbību,” norādīja “Mossack Fonseca”.

Firma uzsvēra, ka tai nekad nav tikušas izvirzītas apsūdzības par kriminālnoziegumiem.

Firma saviem klientiem izveidoja ārzonas kompānijas “dažādu pamatotu iemeslu dēļ, tai skaitā, lai veiktu pārrobežu [uzņēmumu] apvienošanu un iegādi, bankrotus, īpašumu plānošanu, [gādātu par] personīgo drošību un veiktu citās jurisdikcijās esošo investoru kapitāla apvienošanu un restrukturizāciju,” paziņoja “Mossack Fonseca”.

“Mēs esam tiesiski un praktiski ierobežoti mūsu spējā regulēt mūsu inkorporēto kompāniju, vai kompāniju, kurām mēs sniedzam citus pakalpojumus, izmantošanu,” atzina Panamas juridiskā kompānija.

Kā ziņots, no “Mossack Fonseca” datu centra ir nopludināti 11,5 miljoni nodokļu dokumentu, kuros redzams, ka šī firma palīdzējusi pasaules politiķiem un slavenībām slēpt savu mantu no nodokļu iestādēm.

Vācijas laikraksts “Sueddeutsche Zeitung” ieguva “Mossack Fonseca” dokumentus no anonīma avota un dalījās ar citiem pasaules medijiem, izmantojot Izmeklējošo žurnālistu starptautisko konsorciju (ICIJ).

Noplūdinātie dokumenti par apmēram 140 politiķu slēptiem ofšoru darījumiem attiecas uz gandrīz 40 gadus ilgu periodu. Panamā bāzētajai firmai “Mossack Fonseca” ir biroji vairāk nekā 35 valstīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. citas izejas jau nav, kā tikai visu noliegt un arī mēģināt uzgrūst vainu kādam savam konkurentam.

  2. vainīgi ir nevis s.ūdu brūvētāji, bet tie, kuri neklusēja 🙂

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+