×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. oktobris, 2016
Drukāt

75 miljoni eiro – muzejam

Foto: Reuters/Scanpix/LETAFoto: Reuters/Scanpix/LETA

Nupat, 29. septembrī, Tartu tika atklāts, pašu igauņu vārdiem runājot, viens no lielākajiem un modernākajiem muzejiem pasaulē – Igaunijas Nacionālais muzejs.

Tā būvniecība ir bijis pats dārgākais neatkarīgās Igaunijas kultūras projekts, un iesākumā celtniecības finansējuma atrašana virzījās lēni. Vairākkārt tika mēģināts piesaistīt dažādus Eiropas fondus, uzsverot, ka muzejs kļūs par nozīmīgu ieguldījumu Eiropas tūrisma infrastruktūrā, taču iespējamie finansētāji uzskatīja, ka projekts ir nozīmīgs tikai pašai Igaunijai. Galu galā visi 75 miljoni eiro ir Igaunijas valsts budžeta līdzekļi.

Pirmais iepaids par ēku ir grandiozs. Kopumā būve ir 355 metrus gara, ekspozīciju un pārējo telpu kopējā platība ir 34 tūkstoši kvadrātmetru. Rudenīgajā atklāšanas dienā liekas, ka ēka lauka vidū kā sens akmens laikmeta krāvums ir izaugusi no zemes un stiepjas bezgalībā. Reti ir nācies redzēt lielu celtni tik organiski iekļaujamies dabā.

Ar kādu saturu igauņi piepilda savu nacionālo muzeju un, ko tā mācīties latviešiem? Par to lasiet 11. oktobra “Kultūrzīmēs” vai arī e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+