×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. februāris, 2015
Drukāt

81 procents Krievijas iedzīvotāju negatīvi vērtē Rietumus (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijā teju 81 procents cilvēku negatīvi vērtē Amerikas Savienotās Valstis, bet Maskavas un Vašingtonas attiecības raksturo kā “naidīgas”, informē laikraksta “Vedomosti”, atsaucoties uz Levadas pētījuma centra datiem. Tika naidīga attieksme pret Rietumiem Krievijā vēl nav piedzīvota, secina pētījuma autori.

Vēl pērn Savienotās Valstis negatīvi novērtēja 44 procenti Krievijas iedzīvotāju, bet to iedzīvotāju skaits, kuri abu valstu attiecības uzskata par “naidīgām”, gada laikā ir desmitkāršojies. Vienlaikus 71 procentam Krievijas iedzīvotāju ir negatīva attieksme arī pret Eiropas Savienību, bet kā “naidīgas” attiecības ar Briseli novērtējuši mazāk cilvēku – 24 procenti.

Pētījumā arī noskaidrojās, ka 40 procenti iedzīvotāju uzskata, ka attiecības ar Rietumiem tomēr vajadzētu stiprināt. Kamēr 36 procenti ir pārliecināti, ka Krievijai tomēr vajadzētu distancēties no ES. Tiesa, ir samazinājies to Krievijas iedzīvotāju skaits, kuri uzskata, ka Krievija ir vienlīdz ietekmīga ar citām pasaules lielvarām. Ja 2008. gadā tā uzskatīja 45 procenti valstī dzīvojošo cilvēku, šobrīd tādu ir vien 27 procenti Krievijas iedzīvotāju.

Levadas pētījumu centra direktora vietnieks sociologs Aleksejs Graždankins intervijā laikrakstam “Vedomosti” Krievijas iedzīvotāju negatīvo attieksmi pret Rietumiem un ASV skaidro ar karu Ukrainā un to, ka Krievijas iedzīvotāji neizprot pret viņu valsti noteikto sankciju jēgu. Krievijas sociologs skaidro, ka arī “naidīgās attiecības” ar Rietumiem sabiedrībā galvenokārt tiek vērtētas caur ekonomikas prizmu. “Arī Krievijas pozīcijas starptautiskajā sabiedrībā, kas, kā uzskata vairums iedzīvotāju, ir kļuvušas vājākas, lielā mērā kā tādas tiek novērtētas ekonomisko apstākļu dēļ,” spriež Graždankins.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Bet es ienīstu Krieviju un viņu šovinistus,bendes,okupantus,kas mīda neatkarīgas Ukrainas zemi un bendē iedzīvotājus.Krievu laikus Latvijā atceros ar nepatiku, labāk ir tagad ar Rietumiem dzīvot draudzīgi.Mēs esam maza valsts un mums vajaga iet ceļu,kuru esam izvēlējušies.Pilsoņiem un iedzīvotājiem iesaku novērtēt to kas mums ir,tāpēc jau mēs esam te,jo ir te labi….Kam nepatīk Latvijā,lūdzu,robeža vaļā,brauciet un meklējiet labāku valsti un labklājību,bet nerejiet kā suņi katru dienu,ja gribat te būt……

  2. Man sie rietumi ari riebjas varda tiesaja nozime ,mes laikam vispar neprotam dzivot ja nav kakla kunga kas dirige ka dzivot .

  3. Īpatni ,bet janvārī Ķīnas tirdzniecība ar Krieviju ir samazinājusies par 1/3 ,bet krievu prese kliedz ,ka Maskava ir pagriezusies uz Austrumiem un tai nekādas Rietumu sankcijas nekaitē. Meli politikā ,meli par ekonomisko stāvokli ,meli arī raksta skaitļos ,izņemot ļoti šauru Putina līdzskrējēju grupu ,cilvēki ir apjukuši un dziļi nelaimīgi. No Krievijas masveidā izbrauc dažādās firmās strādājošie ārzemnieki ,pēdējos 4 mēnešos no valsts ir izbraukuši 100000 vāciešu ,79000 amerikāņu,68000 britu,48% norvēģu ,47% šveiciešu,38% somu ,38% dāņu.Valsti ,novembrī ,decembrī ir pametuši 364 tūkstoši uzbeku ,178 tūkstoši tadžiku ,kopā 1 miljons pērn tur strādājušo. Zaudējumu summa pārsniedz 222 miljardus dolāru. IKP uz 1 iedzīvotāju kopš 2013.g. ir samazinājies par 4,3 tūkstošiem dolāru un ir līdzvērtīgs Ķīnas līmenim.Līdz vidējam ES-28 līmenim atpalicība ir 2,7 reizes. Bet propagandas mašīna strādā …

  4. Ienīst nolādētos Rietumus ,krieviem jau padomju vara iemācīja. Tikai nezin kāpēc viņiem tā patīk lietot rietumu labumus un savā ”parašā” dzīv o tikai tie,kas neko citu nevar atļauties. Tie tad arī ienīst Rietumus,ka viņiem tā iespēja nav dota.

Draugiem Facebook Twitter Google+