Pasaulē

85 gadus vecs nepālietis miris, mēģinot kļūt par vecāko Everesta iekarotāju 16

Foto-LETA/AFP

85 gadus vecs vīrietis no Nepālas sestdien, 6.maijā, nomira, mēģinot uzkāpt Everestā, lai atgūtu pasaules augstākās virsotnes vecākā iekarotāja titulu, paziņoja amatpersonas.

Mins Bahadurs Šerčans sestdienas vakarā nomira Everesta bāzes nometnē, bet viņa nāves cēlonis vēl nav noskaidrots, sacīja Nepālas Tūrisma departamenta vadītājs Dinešs Bhatarajs.

Alpīnisma ierēdnis Gjanendra Šrestha šajā nometnē pa telefonu paziņoja, ka nāves cēlonis varētu būt sirdsdarbības apstāšanās.

Šerčans, kuram ir 17 mazbērni un seši mazmazbērni, pirmoreiz uzkāpa Everestā 2008.gada maijā 76 gadu vecumā, kļūstot par tolaik vecāko alpīnistu, kas sasniedzis šī kalna virsotni.

2013.gadā viņa rekordu pārspēja 80 gadus vecs japāņu alpīnists Juičiro Miura.

Aprīlī pirms došanās uz Everestu Šerčans pavēstīja ziņu aģentūrai “Associated Press”, ka pēc viņa uzkāpšanas kalnā un jauniegūtas slavas viņš nodomājis apmeklēt bruņotu konfliktu rajonus, lai izplatītu miera vēsti.

Pirms jaunā kāpiena viņš mēnešiem ilgi bija trenējies. Šerčans sacīja, ka viņam nav nekādu elpošanas problēmu un asinsspiediens ir normāls.

Šerčans, kurš dzimis kalnos, arī sacīja, ka viņam nav nekādu problēmu ar lielu augstumu vai zemo skābekļa līmeni tajā.

Šerčana pieķeršanās alpīnismam sākās 1960.gadā, kad Nepālas valdība viņu iecēla par sakaru virsnieku Šveices alpīnistu grupai, kas kāpa Dhaulagiri kalnā.

Vēlāk viņš kļuva par augļkopi un būvēja ceļus un dambjus, bet pēc tam sāka vadīt viesnīcas Katmandu.

LA.lv