Uncategorized

Āfrikas cūku mēra pirmajā riska zonā iekļaus Bārtas, Gaviezes un Dunikas pagastus 0

Foto: Linda Dombrovska

Āfrikas cūku mēra (ĀCM) pirmajā riska zonā iekļaus Grobiņas novada Bārtas un Gaviezes pagastus, kā arī Rucavas novada Dunikas pagastu, liecina piektdien oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publiskotais valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojums par pasākumiem ĀCM apkarošanā.

Savukārt otrajā riska zonā iekļaus Kuldīgas novada Rumbas, Kurmāles, Pelču, Snēpeles un Vārmes pagastus, Priekules novada Priekules un Gramzdas pagastus, Priekuli, kā arī Saldus novada Ezeres un Zaņas pagastus.

Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas oficiālajā laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”, kas ir piektdiena, 30.novembris, un ir spēkā līdz attiecīgo grozījumu veikšanai Ministru kabineta noteikumos par ĀCM likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību.

Jau ziņots, ka pirmā riska zona tiek noteikta kā aizsardzības zona ap trešo vai otro riska zonu. Dzīvas cūkas un cūkgaļu no šīs zonas drīkst izvest, ievērojot PVD noteiktās biodrošības normas.

Otrā riska zona tiek noteikta pēc cūku mēra gadījumu konstatēšanas tikai savvaļas cūku populācijā. No šīs zonas aizliegts pārvietot dzīvas mājas cūkas. Savukārt cūkgaļu, kā arī gaļas izstrādājumus drīkst izvest, ievērojot PVD noteiktās biodrošības normas.

Turpretī trešā riska zona tiek noteikta pēc cūku mēra gadījumu konstatēšanas mājas cūku novietnēs un savvaļas cūku populācijā. No šīs teritorijas nedrīkst izvest ne dzīvas cūkas, ne cūkgaļu un tās izstrādājumus, ne arī mežacūku gaļu un tās izstrādājumus.

LA.lv