×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Agneses Rutkēvičas luga iekļauta Vīsbādenes festivāla programmā

Foto no Agneses Rutkēvičas privātā arhīva.Foto no Agneses Rutkēvičas privātā arhīva.

Jaunajā Rīgas teātrī iestudētā Agneses Rutkēvičas luga “Dukši” Gata Šmita režijā iekļauta šī gada Vācijas teātra festivāla “New Plays from Europe 2014” (“Jaunās lugas no Eiropas 2014”) programmā, kas līdz 29. jūnijam risinās Vīsbādenē (Vācija), vēsta Latvijas Literatūras centrs.

“New Plays from Europe” ir ne tikai viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem mūsdienu dramaturģijas festivāliem, bet pastāvēšanas 22 gados izaudzis par īpašu tikšanās vietu, kur katru otro gadu no vairāk nekā 40 valstīm tiekas lugu autori, režisori, aktieri, izdevēji, mākslinieki, teātra zinātnieki, eksperti un citi skatītāji, lai dalītos pieredzē un pasaules uztverē.

Šogad vācu teātra biennāles centrā ir oriģināldramaturģija un lugas autors, festivāla rīkotāji īpašu uzmanību pievērsuši nemieru tematikai dažādās Eiropas valstīs (Turcijā, Ungārijā, Itālijā, Spānijā, Zviedrijā u.c.), raisot diskusijas par kultūras lomu sabiedrībā, vērtībām un demokrātiju nākotnē.

Aktrise un dramaturģe Agnese Rutkēviča dzīvo Rīgā, raksta arī dzeju (ar Annas Fomas vārdu 2012. gadā publicējusi krājumu “Jaunā Vāgnera klusēšana”, kas tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai debijas kategorijā), un stāstus (2011. gadā ieguvusi festivāla “Prozas lasījumi” galveno balvu). 2012. gadā piedalījās festivāla “New Plays from Europe” ietvaros notikušajās dramaturgu meistarklasēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+