Mobilā versija
+5.5°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
13. janvāris, 2013
Drukāt

Agresijai bijusi liela loma cilvēka evolūcijā


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Salīdzinājumā ar pērtiķiem cilvēkiem ir garākas plaukstas un pirksti, kā arī garāki un spēcīgāki īkšķi. Zinātnieki ilgi uzskatīja, ka šādas roku ārējās īpašības attīstījās, mūsu senčiem mēģinot veidot dažādus darbarīkus.

 

Taču, kā raksta avīze “The Daily Telegraph”, mūsu roku forma šāda izveidojusies arī tāpēc, lai cilvēks labāk varētu kauties. “Rokas lielā mērā attīstījās tā, lai mēs varētu izveidot dūri,” teikts Jūtas universitātes zinātnieku pētījumā. “Cilvēka agresijai bijusi pietiekami liela loma mūsu evolūcijas procesā. Tiesa, pagaidām tai nav pievērsta pienācīga uzmanība. Daudziem šāda doma nepatīk, bet skaidrs, ka salīdzinājumā ar citiem zīdītājiem lielie pērtiķi ir diezgan agresīvi un bieži kaujas, ļaujas vardarbībai. Šajā grupā var iekļaut arī cilvēkus. Mēs esam vardarbīgi.”

 

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+