×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. novembris, 2015
Drukāt

Aicina uz sarunu ar krievu intelektuāli Bikovu

Foto: RIA NovostiFoto: RIA Novosti

Dmitrijs Bikovs

21. novembrī plkst. 19 Spīķeru koncertzālē ar lekciju “Krievu literatūras slepenā matrica” uzstāsies krievu rakstnieks un projekta “Pilsonis dzejnieks” autors Dmitrijs Bikovs (1967), LA.lv pavēstīja rīkotāji.

Pēc rakstnieka domām, visi krievu romānu sižeti radīti pēc vienas shēmas, turklāt autori par to nebūt nav vienojušies. “Literatūra slepeni pārvalda pasauli,” uzskata Dmitrijs Bikovs, kurš Rīgas publikai sniegs ieskatu krievu literatūras noslēpumos. Pēc lekcijas rakstnieks atbildēs uz klausītāju jautājumiem.

Bikova lekcijas par literatūru vienmēr ir notikums krievu mūsdienu kultūrā: interesantas un dzīvas, tās pārsteidz ar erudīciju un domas dziļumu. Ar patiesu cieņu pret rakstniecību, viņš stāsta par ievērojamiem rakstniekiem, uzlūkojot tos kā mūsu kopīgos draugus, meklē klasiķu darbos jaunus pavedienus un interpretē to daudzās nozīmes. Viņam izdodas atjaunot cilvēku mīlestību pret lasīšanu, vēl kādu – pievērst tai. Par Bikovu saka: “Literatūras skolotājs, par kādu esat sapņojuši un kāda jums nekad nav bijis”. Viņa priekšlasījumi ierasti pulcē izglītotus un prasīgus klausītājus visā pasaulē.

Bikovu raksturo kā vienu no daudzpusīgākajiem, talantīgākajiem, atpazīstamākajiem publiskajiem intelektuāļiem. Rakstniecībā slavu (kā arī balvas Nacionālais bestsellers un Big Book) ieguva ar Borisa Pasternaka biogrāfiju 2006. gadā. Pats par sevi viņš saka: “Mani vienmēr uzjautrina, kad kritiķi vēlas mani noniecināt, rakstot, ka manas grāmatas ir žurnālistika. Man žurnālistika ir vislielākais kompliments, jo žurnālistika ir literatūra, kas iegremdēta dzīvē, burtiski iedzīta tajā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+