Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
27. augusts, 2014
Drukāt

“airBaltic” pusgadā nopelna 14,5 miljonus eiro; apgrozījums sarūk par 8% (1)

LETALETA

Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” šā gada sešos mēnešos guva 14,49 miljonu eiro peļņu pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, žurnālistus trešdien informēja uzņēmuma izpilddirektors Martins Gauss.

Kompānijas apgrozījums gada pirmajā pusē saruka par 8% – līdz 140,45 miljoniem eiro un pārvadāto pasažieru skaits samazinājās par 6% – līdz 1,26 miljoniem.

Gauss paskaidroja, ka “airBaltic” izdevās strādāt ar 14,49 miljonu eiro peļņu, pateicoties izmaksu samazinājumam, kā arī flotes un maršrutu tīkla optimizācijai. “Mums ir ļoti konservatīva pieeja mūsu [finanšu rādītāju] prognozēm. Mēs samazinājām izmaksas, nelidojām uz maršrutiem, kur nevarējām nopelnīt, cik vēlējāmies, konsolidējām lidojumus. Tāpat samazinājām arī degvielas izmaksas,” klāstīja uzņēmuma izpilddirektors.

Savukārt apgrozījuma kritumu viņš skaidroja ar notikumiem Ukrainā, kam ir bijusi liela ietekme uz lidojumiem austrumu virzienā. “Cilvēki vienkārši nelido – ir sarucis tranzīta pasažieru skaits,” teica Gauss.

Ņemot vērā samazināto pieprasījumu, “airBaltic” šā gada pirmajā pusē samazināja kapacitāti un pārtrauca lidojumus uz Odesu, Simferopoli un Kaļiņingradu. Tiešo lidojumu īpatsvars gada pirmajā pusē ir palielinājies šobrīd veido 52%, salīdzinājumā ar 50% attiecīgajā laikā pērn.

Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” šogad plāno strādāt ar deviņu miljonu eiro peļņu. Ar tikpat lielu peļņu kompānija plāno strādāt arī nākamgad, bet 2016.gada tā plāno 18 miljonu eiro peļņu.

“Mēs šobrīd esam priekšā savām prognozēm un esam labi sagatavojušies, lai turpinātu veiksmīgu darbību. (..) Mēs joprojām esam lielākais pārvadātājs Rīgā. Konkurence ir sarežģīta, bet tā tas ir visur, un mēs tiekam galā,” sacīja Gauss.

Viņš atzīmēja, ka, turpinot veiksmīgu darbību, kompānija ilgākā termiņā varēs sākt atmaksāt arī valsts sniegto palīdzību.

Pērn sešos mēnešos uzņēmums strādāja ar 152,67 miljonu eiro apgrozījumu, 12,45 miljonu eiro zaudējumiem, kā arī pārvadāja 1,34 miljonus pasažieru.

“airBaltic” nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz aptuveni 60 galamērķiem. “airBaltic” lielākā īpašniece ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kompanija strada daudz loti talantigu , stradigu speciaistu.Ipass labi novelejumi ir Raimonda kgam no inzenieriem.Rigas aviacijas instituta absolvents,zina aviaciju.
    Turiet stingri savus specialistus,jo tie nav izveidojusies vienas dienas laika un pieskiriet vismaz uz valsts svetkiem atzinibas rakstus.Laba aviokompanija,labi specialisti.
    Lai veicas ari Gausa kungam un visai airboltikam.

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+