×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Aizsargājamo ainavu apvidus “Ādaži” izvirzīts ES balvai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas pieteikums par īpaši aizsargājamā dabas teritorijas – aizsargājamo ainavu apvidus “Ādaži” – apsaimniekošanu iekļauts pretendentu uz ES īpaši aizsargājamo teritoriju vienotā tīkla “Natura 2000” gada balvu vidū, vēsta Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja Inese Pabērza.

Līdz 6. maijam Latviju var atbalstīt cīņā par šo balvu, kurā tiek vērtēti valstu sasniegumi dabas daudzveidības saglabāšanā, nobalsojot elektroniski.

“Gada balva “Natura 2000″ ir viens no nozīmīgākajiem starptautiskajiem pasākumiem, kurā tiek vērtēti valstu sasniegumi bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā. Latvijas pieteikuma izvirzīšana finālā starp citu valstu panākumiem ir uzskatāms par būtisku sasniegumu un mūsu dabas aizsardzības speciālistu darba novērtējumu,” uzsver vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Eiropas “Natura 2000” balvas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību aizsargājamo dabas vērtību nozīmībai Eiropas Savienībā, “Natura 2000” tīkla panākumiem reģionā, kā arī veidiem un līdzekļiem, kādus savā darbā izmanto dabas aizsardzības projektu īstenotāji dažādās Eiropas valstīs.

Kopumā konkursam šajā gadā tika iesniegti 90 pieteikumi no ES dalībvalstīm, no tiem finālam žūrija izvirzījusi 23, arī Latvijas pieteikumu par īpaši aizsargājamo dabas teritoriju – aizsargājamo ainavu apvidu “Ādaži”.

Šogad par savu ES īpaši aizsargājamo teritoriju vienotā tīkla Natura 2000 gada balvu var balsot arī ikviens iedzīvotājs, paužot savu atbalstu organizatoru interneta vietnē.

Vienlaikus ar Latviju finālistu vidū izvirzītas Natura 2000 teritorijas no šādām ES dalībvalstīm: Lielbritānijas, Austrijas, Beļģijas, Dānijas, Francijas, Itālijas, Kipras, Nīderlandes, Polijas, Portugāles, Spānijas, Ungārijas, Vācijas. Natura 2000 balvas laureāti tiks apbalvoti piecās kategorijās: aizsardzība, sociāli ekonomiskie ieguvumi, komunikācija, interešu/priekšstatu saskaņošana un tīklojumu veidošana/pārrobežu sadarbība. Savukārt iedzīvotāju balsojuma uzvarētājs saņems Eiropas pilsoņu balvu.

Svinīgā ceremonija notiks Briselē 21. maijā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.8
Alūksne +14.5
Daugavpils +16.3
Saldus +13
Liepāja +10.2
Jelgava +15
Ventspils +11.3
Limbaži +12
Madona +17
Rēzekne +16
Draugiem Facebook Twitter Google+