Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
3. oktobris, 2016
Drukāt

Alternatīvie ūdensvadi nespēj nodrošināt ūdensapgādi augstāk par 5. stāvu

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Ilustratīvs foto

Lai gan šodien Ziepniekkalnā pārrautais ūdensvads ir izslēgts un ūdensapgāde tiek nodrošināta pa alternatīviem ūdensvadiem, to jauda nespēj nodrošināt ūdensapgādi augstāk par 5.stāvu, aģentūru BNS informēja pašvaldības SIA “Rīgas ūdens” pārstāvis Artūrs Mucenieks.

Mucenieks skaidro, ka šobrīd turpinās bojātā ūdensvada remontdarbi, ko apgrūtina gruntsūdeņu ieplūšana būvbedrē. Neskatoties uz to, ka notiek intensīva gruntsūdeņu atsūknēšana, ir apgrūtināta bojātā ūdensvada posma atsegšana.

Ja neradīsies papildus sarežģījumi remontdarbu laikā, “Rīgas ūdens” speciālisti prognozē, ka ūdensapgāde pilnā apjomā Ziepniekkalnā tiks atjaunota rīt pēcpusdienā.

Prognozējams, ka šovakar un arī naktī minētā rajona dzīvojamo ēku augšējos stāvos saglabāsies pazeminātais ūdens spiediens. Iedzīvotāji nepieciešamības gadījumā tiek aicināti zvanīt uz vienoto bezmaksas diennakts tālruni 80002122 – pēc pieprasījuma dzeramā ūdens piegāde tiks organizēta ar autocisternām.

Jau ziņots, ka šodien Ziepniekkalnā tika pārrauts lielizmēra ūdensvads, kā rezultātā tika pārtraukta ūdens padeve lielai daļai Ziepniekkalna.

Mucenieks iepriekš pastāstīja, ka ūdensvads tika pārrauts, liekot optisko kabeli pēc uzņēmuma “Lattelecom” pasūtījuma.

Savukārt “Lattelecom” pārstāve Zanda Šadre aģentūru BNS informēja, ka kabeļtīklu ieguldīšanas darbus veica SIA “ATK Serviss”. Zemes rakšanas darbi veikti ar beztranšejas metodi, un operatora kļūdas rezultātā tika bojāts ūdensvads. “ATK Serviss” šobrīd sadarbojas ar “Rīgas ūdeni” un ir iesaistīts negadījuma seku novēršanā, kā arī apzina nodarīto zaudējumu apjomu.

Pievienot komentāru

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+