Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
3. oktobris, 2016
Drukāt

Alternatīvie ūdensvadi nespēj nodrošināt ūdensapgādi augstāk par 5. stāvu

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Ilustratīvs foto

Lai gan šodien Ziepniekkalnā pārrautais ūdensvads ir izslēgts un ūdensapgāde tiek nodrošināta pa alternatīviem ūdensvadiem, to jauda nespēj nodrošināt ūdensapgādi augstāk par 5.stāvu, aģentūru BNS informēja pašvaldības SIA “Rīgas ūdens” pārstāvis Artūrs Mucenieks.

Mucenieks skaidro, ka šobrīd turpinās bojātā ūdensvada remontdarbi, ko apgrūtina gruntsūdeņu ieplūšana būvbedrē. Neskatoties uz to, ka notiek intensīva gruntsūdeņu atsūknēšana, ir apgrūtināta bojātā ūdensvada posma atsegšana.

Ja neradīsies papildus sarežģījumi remontdarbu laikā, “Rīgas ūdens” speciālisti prognozē, ka ūdensapgāde pilnā apjomā Ziepniekkalnā tiks atjaunota rīt pēcpusdienā.

Prognozējams, ka šovakar un arī naktī minētā rajona dzīvojamo ēku augšējos stāvos saglabāsies pazeminātais ūdens spiediens. Iedzīvotāji nepieciešamības gadījumā tiek aicināti zvanīt uz vienoto bezmaksas diennakts tālruni 80002122 – pēc pieprasījuma dzeramā ūdens piegāde tiks organizēta ar autocisternām.

Jau ziņots, ka šodien Ziepniekkalnā tika pārrauts lielizmēra ūdensvads, kā rezultātā tika pārtraukta ūdens padeve lielai daļai Ziepniekkalna.

Mucenieks iepriekš pastāstīja, ka ūdensvads tika pārrauts, liekot optisko kabeli pēc uzņēmuma “Lattelecom” pasūtījuma.

Savukārt “Lattelecom” pārstāve Zanda Šadre aģentūru BNS informēja, ka kabeļtīklu ieguldīšanas darbus veica SIA “ATK Serviss”. Zemes rakšanas darbi veikti ar beztranšejas metodi, un operatora kļūdas rezultātā tika bojāts ūdensvads. “ATK Serviss” šobrīd sadarbojas ar “Rīgas ūdeni” un ir iesaistīts negadījuma seku novēršanā, kā arī apzina nodarīto zaudējumu apjomu.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (12)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no LatvijasKravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+