Mobilā versija
+5.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
14. aprīlis, 2012
Drukāt

Alūksnē, Gulbenē un Saldū būvēs robotus

robots

Lai demonstrētu dažādu tehnisko nozaru starpdisciplinaritāti, nākamnedēļ Alūksnē, Gulbenē un Saldū norisināsies Robotu būves semināri, informēja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Informācijas centra korespondente Egita Kancāne.

Robotu būves seminārā jaunieši apgūs teorētiskos robotu uzbūves, elektronikas un programmēšanas pamatus un veidos sumo robotus.

Semināra noslēgumā notiks sumo robotu cīņas, kurās tiks noskaidroti spēcīgākie jauniešu izveidotie roboti, kas piedalīsies Baltijas Robotikas sacensībās Rīgā un Tartu.

Semināri ir bezmaksas, un tajos dalībnieki tiks nodrošināti ar nepieciešamajiem darba materiāliem un instrumentiem.

Robotu būvēšanas pamatelementi ir praktiskās dzīves puses miniatūra versija – ja jaunietis pārzina mehānikas, elektronikas un programmēšanas principus, viņš arī reālajā dzīvē neapjuks nestandarta situācijā. Ar robotikas aktivitāšu palīdzību skolēni, studenti un citi robotikas interesenti apgūst praktiski teorētiskās zināšanas, kā arī radīs jaunas idejas un netradicionālus paņēmienus robotikas attīstībai.

Semināru beigās dalībniekiem būs arī iespēja vērot unikālu robotu uzvedumu, kas tapis pēc brāļu Grimmu pasaku “Sarkangalvīte” un “Trīs sivēntiņi” motīviem. Uzveduma aktieru lomās iejutīsies “Lego Mindstorm” roboti, kas Igaunijā jau ir kļuvuši par izglītības sistēmas sastāvdaļu.

Seminārs notiks 16.aprīlī Gulbenes novada Valsts ģimnāzijā, 17.aprīlī – E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā, 18.aprīlī – Saldus Druvas vidusskolā.

Robotu būves seminārus no 2011 gada oktobra līdz šī gada maijam organizē RTU sadarbībā ar Tartu Universitāti.

Semināri norisināsies 12 Latvijas un 12 Igaunijas pierobežas skolās un augstskolās.

Šī ir viena no Latvijas – Igaunijas pārrobežu sadarbības projekta “ICT DCNet” aktivitātēm, un tos līdzfinansē Eiropas Savienība. Seminārus Latvijas jauniešiem organizē un vada RTU Robotikas kluba aktīvisti.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (1)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+