Latvijā
Politika

Amerikas latviešu apvienība gandarīta par vēlēšanu rezultātiem1

Foto – Lita Krone/LETA

“Esam gandarīti, ka vēlētāji ASV ar savu izvēli atbalstīja arī mūsu apvienības tradicionālās vērtības – uz Rietumu demokrātijas vērtībām balstītu valsts attīstību, izsakot atbalstu tiem kandidātu sarakstiem, kas redz Latvijas vietu NATO, Eiropas Savienībā, iestājas pret korupciju, atbalsta latviešu valodu un kultūru, kā arī vēlas aktīvu sadarbību ar diasporu. Mēs ceram uz stipru, saliedētu valdību, kas turpinās uzturēt šīs vērtības,” tā pirmdien izplatītā paziņojumā presei 13.Saeimas vēlēšanu rezultātus vērtē Amerikas latviešu apvienības (ALA) priekšsēdis Pēteris Blumbergs.

ASV dzīvojošo Latvijas balsstiesīgo lielāko atbalstu 13. Saeimas vēlēšanās ieguva Jaunā Vienotība (25%), Attīstībai/Par! (22%), Jaunā konservatīvā partija (20%), Nacionālā apvienībā (13%).

Amerikas latviešu apvienība oficiāli neizteica atbalstu nevienai partijai vai deputātu kandidātam.

Sestdien, 6. oktobrī, kad Latvijas balsstiesīgie iedzīvotāji visā pasaulē devās uz 13. Saeimas vēlēšanām, ASV darbojās 21 vēlēšanu iecirknis. Kopumā iecirkņos un pa pastu ASV nobalsoja 2423 Latvijas balsstiesīgie, kas ir par 187 jeb 8,36 procentiem vairāk nekā pagājušajās vēlēšanās.

“Priecājamies, ka tūkstošiem Amerikas latviešu nolēma piedalīties 13. Saeimas vēlēšanās un darīja zināmu savu redzējumu par Latvijas nākotni. Esam pateicīgi Centrālajai vēlēšanu komisijai par piešķirto iespēju Amerikas Savienotajās Valstīs izveidot 21 vēlēšanu iecirkni, kas ir vislielākais iecirkņu skaits pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas.
ALA piestrādāja, lai vērstu Amerikas latviešu publikas uzmanību uz vēlēšanām un informētu mūsu tautiešus par partiju programmām, sarīkojot vairākas priekšvēlēšanu diskusijas ar deputātu kandidātiem, pasūtot un izplatot neatkarīgas politiskas analīzes apvienības izdevumos un sociālos medijos. Apvienība turpinās strādāt, lai Amerikā dzīvojošie cilvēki, kas vēlas savu piederību saistīt ar Latviju, turpina interesēties par tur notiekošiem politiskiem procesiem un rod iespēju kopā ar Latvijas cilvēkiem darboties demokrātiskas sabiedrības nostiprināšanā,” procesu vērtē P.Blumbergs.

LA.lv