×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. oktobris, 2012
Drukāt

Ameriks: biedri nevar atbildēt par LPP/LC finanšu parādu valstij

Foto - LETAFoto - LETA

Bijušie LPP/LC biedri nevar būt atbildīgi par tiesas uzliktā parāda samaksu, intervijā Latvijas Televīzijā piektdien norādīja viens no likvidējamās partijas pārstāvjiem Andris Ameriks.

Augstākās tiesas (AT) Senāts lēmis atteikt ierosināt tiesvedību par lēmumu, ar kuru LPP/LC likts samaksāt pusmiljonu latu valsts budžetā par pārsniegto priekšvēlēšanu izdevumu apmēru un neatļautiem dāvinājumiem. Partijas līderis Ainārs Šlesers iepriekš aģentūrai BNS komentēja, ka pusmiljona latu partijai nav.

Amerikam piektdien tika jautāts, vai viņš izjūt atbildību par šo parādu.

“Kas partijai ir, tas jāatdod valstij. Viss pārējais, kas saistīts ar katru no četru tūkstošu individuālo biedru atbildību, es teiktu tā, līdzīgi kā mēs katrs jūtam savu lomu un atbildību šajā lietā, bet finansiāli ir tas, kas partijai pieder, vairāk nekā nav,” atbildēja politiķis.

Pēc viņa norādītā, biedra naudas un ziedojumu apjoms ir tas, kas nosaka partijas pastāvēšanu. “Visi līdzekļi kas ir, ja šāds tiesas spriedums ir, ir jāatdod valstij,” viņš atkārtoja.

Viņa šobrīd nodibinātajā partijā “Gods kalpot Rīgai” no LPP/LC esot pārstāvēti viena trešdaļa biedru.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lika LPP/LC atmaksāt 528 870 latu gan par pārsniegto priekšvēlēšanu izdevumu apmēru, gan neatļautiem dāvinājumiem.

Partija “Latvijas ceļš” (LC) dibināta 1993.gadā un veiksmīgi darbojās valsts politikā līdz pat 2002.gada Saeimas vēlēšanām, kurās cieta sakāvi, un parlamentā neiekļuva. Vēlāk LC satuvinājās ar Latvijas Pirmo partiju, bet 2007.gadā saplūstot izveidoja vienotu partiju LPP/LC, kuras darbība partijas sapulcē pērnā gada nogalē izbeigta.

Aģentūra BNS arī ziņoja, ka Augstākās tiesas Senāts pērn rudenī atstāja negrozītu spriedumu lietā, kurā Tautas partija apstrīdēja KNAB lēmumu par 2006.gada priekšvēlēšanu aģitācijas periodā konstatētajiem partiju finansēšanas noteikumu pārkāpumiem. KNAB uzdeva partijai pārskaitīt valsts budžetā pretlikumīgi saņemtos un iztērētos finanšu līdzekļus 1 027 366 latu apmērā. Partija to pārsūdzēja, un tiesas procesi ilga vairākus gadus, taču valsts naudu tā arī nav atguvusi. Arī Tautas partijas biedri atbalstīja partijas likvidāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+