×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
12. februāris, 2015
Drukāt

Viss kaut ko maksā, bet no valdības ne centa. Saruna ar Andri Ameriku (21)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Latvijas Avīzē” viesojās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”). Ar Amerika kungu par notikumiem galvaspilsētā un politikas jaunumiem sarunājās Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis.

V. Krustiņš: – Kas jums notiek Rīgas domē – aizvadītajās nedēļās visādi pareģojumi, aizdomas par neglītiem darījumiem “Rīgas satiksmē”? Cilvēki nervozē par paceltiem braukšanas tarifiem.

A. Ameriks: – “Rīgas satiksme” (“RS”) ir viens no lielākajiem Latvijas uzņēmumiem ar 500 autobusiem, 300 trolejbusiem un 200 tramvajiem, ar tūkstošiem strādājošo. Tā ir liela atbildības joma. Mūsu transportnieki nodrošina satiksmi cauru dienu, nevis kā laukos – viens autobuss no rīta, viens vakarā. Tas viss kaut ko maksā – darbinieku algas un pārējos tēriņus. Tarifu celšanu domē atbalstīja arī GKR frakcija, jo šais apstākļos svarīgi nākt pretim regulārajiem braucējiem. Jau ir plašs atbalsts pensionāriem, skolēniem, studentiem un citiem – ir politisks lēmums, ka viņiem pienākas atlaides vai bezmaksas braukšana, un dome no budžeta izdevumus atlīdzina “RS”. Tagad lemts, ka biļete sadārdzinās, turpretī mēneškartes, ko var iegādāties ikviens pasažieris, ir izdevīgas visiem, kas ik dienu brauc uz darbu, daudz pārvietojas ar sabiedrisko transportu. Viņiem maksimālā izmaksa mēnesī ir 40 – 50 eiro, un viens brauciens maksā ap 40 – 50 centiem. Ir saprotama problēma, ja Rīgā iebrauc tante no Madonas – pie daktera vai pie radiem. Viņai biļetes cena – eiro piecpadsmit. Taču laucinieki te ierodas varbūt reizi mēnesī, cits tikai reizi gadā. Mēs sagaidām, ka partneri no pašvaldībām atbalstīs “tanti no Madonas”. Stopiņu pašvaldība jau tagad kompensē nelielu summu tiem, kas lieto Rīgas transportu. Līdz ar to mēs esam mainījuši transporta sistēmu, atbalstot regulāros pasažierus. Ar valdību kopsaucēju neesam raduši, un no valsts “RS” nesaņem ne centa. Ir runa tikai par 5 miljonu dotāciju I un II grupas invalīdiem, kam tiesības pārvietoties bez maksas noteiktas ar likumu. Kad pie varas Rīgā bija Birka vai Aksenoka kungs, kuri pārstāvēja pozīcijas partijas, tad gan valdības attieksme bija ievērojami draudzīgāka.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. IIN Amerikam un Ušakovam valdība taču samazina!

 2. Ja nu es gadījumā kļūtu par politiķi,vai demagoģija arī kļūtu par manas dzīves sastāvdaļu? Komjaunatne rullē!!!!!

  • Nu jā ,ko lai dara,ka mums šodien amatos ir visādi siliņi,ameriki,paeglīši un vēl un vēl…garš saraksts iznāktu,bet jāatzīst,ka muļķi viņi gan nav.Hipotētiski pieļaujot domu,ka notiktu kaut kāda varas un politiskās situācijas maiņa,un ticiet,viņi atkal būtu amatos un stāstītu kā pareizi jādzīvo.

 3. Mīļie, nodokļu maksātāji, nu piemetiet taču vēl kādu centiņu, lai varētu pirkt platīna ūdeni grīdu mazgāšanai Rīgas domē!

 4. Kauns, ka LA kārtējo reizi tīksminās ar bij. kompartijas džekiem, kurus no varas atjaunotajā Latvijā vajadzēja turēt šāviena attālumā. Kauns, ka LA tīksminās par džeku, kura iesauka sabiedrībā ir Misters 20% un kuram ir tik milzīga aizmugure, ka viņu neviens nespēj iesēdināt tur, kur patiesībā ir viņa vieta. Latvijas nacionālās kopmantas izvazātājs, Latvijas nodokļu maksātāju līdzekļu piesavinātājs. Kauns! Traģiski, ka mūsu valstī šitādi ar LA un citu plašsaziņas līdzekļu starpniecību tiek popularizēti.

 5. Ameriks nav nekāds kungs, bet biedrs komjaunietis.

 6. Ienākuma nodoklis (kuram normāli būtu jāiet vispirms valsts kasē) aiziet pa taisno uz saskaņiešu kontrolēto Rīgas kontu.

 7. Amerik, vai valdībai arī būtu jāmaksā SC pārvaldībai 20% komisijas naudas? Ja tu tā domā, tad nesagaidīsi.

 8. Kā viņam derētu pastrādāt mazā biznesa apstākļos, kur viss kaut ko maksā un pašam tik jāmaksā, kamēr šītādi gudrīši slauc visu valsti!

 9. Ameriks ir galīgi pārkrievojies. Viņš visos labi atrod vainu, izņemot pašus RD darboņus (kā sakā krievs: s kem povedoshsya ot togo i naberoshsya). Izņēmot iedzīvotāju nodokļus un pvn, kur tad paliek ostu nauda, ko valsts ir atdevusi pilsētām, kur paliek neskaitāmo rūpnīcu nopelnītais, tirgus, autostāvvietas nopelnītais? Tātad iznāk, ka pafreiju, bez ierobežojumiem, vizināt deklarētos – līdzekļus var atrast, bet tantiņu no Madonas, vienreiz gadā – tikai par valsts dotācijām? Mazāk vajag zagt, mazāk slēgt fiktīvos līgumus un gremdēt naudu ostas padziļināšanai dziļāk par Irbes šaurumu. Treknie gadi RD vel nav beigušies, bet vajadzētu! Neviens prezidents nekompensēs nozagto; lai kā vienojās politiķi.
  Tātad pataisīt vietējos par iebraukušo bagāto zagļu pakalpiņiem: žogu krāsotājiem; ateju smēļājiem; un mauriņu kopējiem ir laba lieta? Lai labāk brauc Irijā un strādā kvalificētus darbus.

 10. Amerik, ieliec savus 20%, un viss notiksies. Pašam pietiks arī ar pārpalikušo 1%…

 11. Amerikam liekās,ka,nekas nav noticis,pirmkārt 120000 RS.nezināmā virzienā,Rīdzenieku kartes,ar kurām var dibenu noslaucīt,Ušakova padomniekam 35000,tā ir milzīga summa,kura nozakta no Rīdzenieku nodokļiem,par to Ušakovam ir jāsēž cietumā.

 12. Tie draņķi Latvijas valdība negrib maksāt, kā Amerikam ierasts – 20% viņa kabatā. Ja tā nav, tad skaitās, ne centa. Man kauns dzīvot Rīgā ar tādu Ušameriku priekšgalā.

 13. Svariigie 20% Pareto princips shim viiram patiik!!! Kkur internetaa lasiiju…

 14. Labāk būtu paklusējis. Vai tiešām Latvijā nav godīgu cilvēku, ko intervēt?

 15. Kādēl laikraksts nolaižas tik zemu, ka publicē dižāko koruptantu viepļus un buldurējumu?

  • Iespējams, ka arī Latvijas Avīze saņēmusi no Rīgas domes honorāru.

   • Tas, ka Latvijas Avīzei par šo intervēšanos atlec noteikts finansiāls labums, ir skaidrāks par skaidru. Traģiski, ka LA, kas iztēlojas par nacionālo interešu aizstāvi, var nolaisties tik zemu un nemitīgi intervēt tos, kas ir pret Latvijas valsti, kas ir pret Latvijas sabiedrības nacionālām interesēm.

 16. Izskatās ,ka Rīgas domei ir vajadzīga cita valdība.Vienkārši pašreizējā Latvijas valdība netiek līdzi Rīgas domes plašajam vērienam.

 17. Lasi-visi maksā 20 % tikai valdība laužas!

Draugiem Facebook Twitter Google+