Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
6. novembris, 2013
Drukāt

Analītiķis: Eiro dēļ privātpersonu noguldījumi bankās varētu augt par 300 miljoniem latu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

"Nordea" bankas vecākais ekonomists Andris Strazds piedalās Latvijas biznesa vitalitātes mērījuma jeb "Nordea vitametra" prezentācijā un uzņēmēju un ekspertu diskusijā par eksporta iespējām.

Latvijas bankās eiro ieviešanas dēļ privātpersonu noguldījumu apmērs gada beigās varētu pieaugt par apmēram 300 miljoniem latu, trešdien žurnālistiem prognozēja “Nordea Bank Finland” (“Nordea”) Latvijas filiāles galvenais ekonomists Andris Strazds.

“Es domāju, ka iedzīvotāju noguldījumi gada beigās varētu būt par 10% lielāki nekā septembra beigās. Varētu teikt, ka 300 miljoni “zeķu” naudas, droši vien, parādīsies banku sistēmā,” sacīja Strazds un norādīja, ka arī Igaunijā īsi pirms eiro ieviešanas iedzīvotāju noguldījumu apmērs bankās palielinājās par 10%.

Bankas galvenais ekonomists atzina, ka pagaidām Latvijā saistībā ar eiro ieviešanu nav vērojama panika un gatavošanās pārejai norit mierīgi. “Tas, ka latvieši eiro ieviešanas procesā ir pragmatiski un mierīgi, ir labi, jo līdz ar to neveidojas panika. Tāpat arī tas, ka iedzīvotāji saka, ka viņi pirms eiro ieviešanas netērēs savus uzkrājumus, ir labi,” sacīja Strazds un piebilda, ka arī šāda rīcība sasaucās ar Igaunijas pieredzi, kur saistībā ar eiro ieviešanu iedzīvotāju tēriņi strauji nepieauga.

Vienlaikus Strazds atzīmēja, ka pēc eiro ieviešanas nav paredzama arī iedzīvotāji aktīvāka pievēršanās taupībai.

Viņš norādīja, ka līdz šim vienīgais precedents, kad valstī pēc eiro ieviešanas cenas pieauga, bija Kiprā, jo arī šajā valstī, tāpat kā Latvijā, iepriekšējā valūta bija vērtīgāka nekā eiro. “Kipra bija vienīgais precedents, kurā pēc eiro ieviešanas cenas kļuva lielākas, jo viņiem, tāpat kā mums, iepriekšējā valūta bija vērtīgāka nekā eiro. Taču tur nebija novērojams, ka cilvēki pēkšņi sāk taupīt. Pieļauju, ka tā tas būs arī Latvijā,” sacīja Strazds.

Pēc aktīvu apmēra “Nordea” Latvijas filiāle 2013.gada jūnija beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kāpēc visās nozarēs saka,domā un norāda mums zviedru un somu,nevis Latvijas bankas speciālisti?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+