×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Analītiķis: Eiro dēļ privātpersonu noguldījumi bankās varētu augt par 300 miljoniem latu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

"Nordea" bankas vecākais ekonomists Andris Strazds piedalās Latvijas biznesa vitalitātes mērījuma jeb "Nordea vitametra" prezentācijā un uzņēmēju un ekspertu diskusijā par eksporta iespējām.

Latvijas bankās eiro ieviešanas dēļ privātpersonu noguldījumu apmērs gada beigās varētu pieaugt par apmēram 300 miljoniem latu, trešdien žurnālistiem prognozēja “Nordea Bank Finland” (“Nordea”) Latvijas filiāles galvenais ekonomists Andris Strazds.

“Es domāju, ka iedzīvotāju noguldījumi gada beigās varētu būt par 10% lielāki nekā septembra beigās. Varētu teikt, ka 300 miljoni “zeķu” naudas, droši vien, parādīsies banku sistēmā,” sacīja Strazds un norādīja, ka arī Igaunijā īsi pirms eiro ieviešanas iedzīvotāju noguldījumu apmērs bankās palielinājās par 10%.

Bankas galvenais ekonomists atzina, ka pagaidām Latvijā saistībā ar eiro ieviešanu nav vērojama panika un gatavošanās pārejai norit mierīgi. “Tas, ka latvieši eiro ieviešanas procesā ir pragmatiski un mierīgi, ir labi, jo līdz ar to neveidojas panika. Tāpat arī tas, ka iedzīvotāji saka, ka viņi pirms eiro ieviešanas netērēs savus uzkrājumus, ir labi,” sacīja Strazds un piebilda, ka arī šāda rīcība sasaucās ar Igaunijas pieredzi, kur saistībā ar eiro ieviešanu iedzīvotāju tēriņi strauji nepieauga.

Vienlaikus Strazds atzīmēja, ka pēc eiro ieviešanas nav paredzama arī iedzīvotāji aktīvāka pievēršanās taupībai.

Viņš norādīja, ka līdz šim vienīgais precedents, kad valstī pēc eiro ieviešanas cenas pieauga, bija Kiprā, jo arī šajā valstī, tāpat kā Latvijā, iepriekšējā valūta bija vērtīgāka nekā eiro. “Kipra bija vienīgais precedents, kurā pēc eiro ieviešanas cenas kļuva lielākas, jo viņiem, tāpat kā mums, iepriekšējā valūta bija vērtīgāka nekā eiro. Taču tur nebija novērojams, ka cilvēki pēkšņi sāk taupīt. Pieļauju, ka tā tas būs arī Latvijā,” sacīja Strazds.

Pēc aktīvu apmēra “Nordea” Latvijas filiāle 2013.gada jūnija beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kāpēc visās nozarēs saka,domā un norāda mums zviedru un somu,nevis Latvijas bankas speciālisti?

Draugiem Facebook Twitter Google+