×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. aprīlis, 2016
Drukāt

Ancē jau desmito reizi notiks “Amatnieku spiets”

Foto: dundaga.lvFoto: dundaga.lv

Sestdien, 30. aprīlī plkst. 12 Ances kultūras namā sāksies desmitais Amatnieku spiets “No pūra lādes”, LA.lv pavēstīja informatīvā izdevuma “Ventspils Novadnieks” redaktore Marlena Zvaigzne.

Zvaigzne stāsta, ka pirmajā gadā, kad notika šāds pasākums, kopā sanāca rokdarbnieki no Ances un kaimiņu pagastiem, bet katru gadu dalībnieku loks paplašinājās. “Desmitajā Amatnieku spietā tiek gaidīti viesi no Spāres, Tiņģeres, Pāces, Dundagas, Tērvetes, Ventspils, Kandavas un kaimiņu pagastiem, kā arī no Zviedrijas,” stāsta Zvaigzne.

Spietā piedalīsies gan rokdarbnieki, mājražotāji un amatnieki, gan arī mūzikas kolektīvi. Uzstāsies Juglas mūzikas skolas orķestris, folkloras kopa “Maģie suiti” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ance”.

Amatnieku spietu tradicionāli organizē rokdarbnieku kopa “Paukers” Kā atceras kopas vadītāja Līga Grīnberga, pirms 20 gadiem Ances rokdarbnieces, sanākot kopā uz pirmo nodarbību, saprata – katra ir talantīga un zinoša kādā rokdarbu jomā, bet tikpat daudz ir rokdarbu veidu, ko gribētu vēl apgūt: “Tā radās doma turpināt nodarbības un sanākušo cilvēku pulciņu nosaukt par rokdarbnieku kopu “Paukers”. Adīšana, tamborēšana un aušana visus šos gadus ir galvenie rokdarbu veidi, ar kuru prasmi ancenieces var lepoties. Izmēģinātas arī modernākas tehnikas: zīda un stikla apgleznošana, tapošana, adīšana bez adatām, bet tās ir pārejoši. Paukeriešiem tuvāk pie sirds ir tradicionālās amatu prasmes.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+